1 marca 2024

Sekatory – dla sadu, ogrodu i plantacji

Zarówno w sadzie, ogrodzie, jak i na plantacjach różnego rodzaju, przede wszystkim komercyjnych, potrzebować będziemy odpowiednich narzędzi ogrodniczych i rolniczych, które pomogą nam w wielu pracach.

Reklamy

Oczywiście zależnie od naszych potrzeb, posiadanego areału, a także ilości roślin, narzędzia te będą się od siebie pod wieloma względami różniły, ale

Podstawowe wyposażenie w sadzie, ogrodzie i na plantacji

Oczywiście w zależności od naszych wymagań oraz rozmiaru plantacji, którą prowadzimy, będziemy musieli zdecydować się na różnorodne narzędzia oraz akcesoria ogrodnicze. Niezależnie jednak od tych czynników zazwyczaj posiadać będziemy przynajmniej kilka lub kilkanaście rodzajów narzędzi ręcznych. To właśnie one są podstawą do wykonywania wielu prac ogrodniczych oraz w sadownictwie. Z pewnością nie zabraknie grabi, łopat, wideł, a w przypadku nasadzeń chociażby specjalistycznych pikowników i innych narzędzi, które pomagają w sadzeniu, pielęgnacji, a następnie w zbiorach z naszej plantacji.

Reklamy

Jednym z ważniejszych elementów tego wyposażenia są sekatory, które znajdują zastosowanie zarówno w niewielkich ogrodach domowych, na działkach, jak i w sadownictwie. Znajdziemy zwykle lekkie sekatory jednoręczne, nieco masywniejsze i solidniejsze sekatory dwuręczne, a także modele automatyczne.

Sekatory dwuręczne – zastosowanie w sadzie i rolnictwie

Sekatory dwuręczne doskonale sprawdzają się do przycinania karłowych drzewek, a także nieco większych, często starych już krzewów. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się grubsze, zdrewniałe gałęzie, których przecięcie wymaga siły, to właśnie ten rodzaj sekatorów może znaleźć swoje zastosowanie. Na rynku dostępne są również modele pneumatyczne, w których przypadku mimo konieczności korzystania z obu rąk, nie będzie potrzeby wkładania tak dużej siły do wykonania estetycznych i przede wszystkim skutecznych cięć roślin różnego rodzaju.

Automatyczne sekatory – dla kogo?

Istnieją sklepy, które specjalizują się między innymi właśnie w sekatorach. To chociażby Sekatory.eu – sklep, w którym znajdziemy również modele automatyczne. Będą one idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają wygody i efektywności w pracach ogrodniczych. Oprócz zastosowań profesjonalnych w sadownictwie, są zalecane dla osób, które regularnie wykonują intensywne prace w ogrodzie lub na działce, a także dla tych, którzy ze względu na ograniczenia fizyczne potrzebują narzędzi łatwiejszych w obsłudze. Narzędzia tego typu działają w oparciu o akumulator, dzięki czemu nie będziemy musieli w ogóle wkładać siły w wykonanie solidnych cięć.


tekst i fot. mat. partnera