27 maja 2024

Seniorzy z Hrubieszowszczyzny w finale

Hrubieszów i powiat hrubieszowski będą mieć pięciu reprezentantów w finale 13 Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie właśnie ogłosił listę finalistów, na której znalazły się trzy hrubieszowskie zespoły wokalne, recytatorka i kabaret.

Wśród 22 wykonawców w kategorii zespołów i chórów są: „Zagórzanki” z Werbkowic, Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora „Złoty Wiek” z Hrubieszowa i Zespół Wokalny „Pogranicze” z Przewodowa.

Jedyną przedstawicielką Ziemi Hrubieszowskiej wśród recytatorów będzie Wanda Góra z Gozdowa, a w kategorii form teatralnych i kabaretowych będzie rywalizować Zespół Teatralny Klubu Seniora z Horodła. 

Finał tegorocznego Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów odbędzie się 17 listopada w Dęblinie. Wystąpią w nim 42 tak zwane podmioty wykonawcze, w tym 22 zespoły i chóry, 10 solistów lub duetów, 6 recytatorów i 4 grupy teatralne bądź kabaretowe. Wszyscy zostali wybrani podczas eliminacji, które we wrześniu i październiku odbyły się w Lublinie, Chełmie, Dęblinie i Hrubieszowie. W hrubieszowskim przeglądzie o udział w finale ubiegało się ponad 250 artystów seniorów z pięciu powiatów: biłgorajskiego, janowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i hrubieszowskiego.


Źródło: ias24.eu

Na zdjęciu – Zespół Teatralny Klubu Seniora z Horodła.