18 kwietnia 2024

Funkcjonariusze Straży Granicznej porządkowali groby poległych żołnierzy na Ukrainie

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w akcji porządkowania polskich cmentarzy wojskowych na Ukrainie w miejscowościach Mielniki oraz Bielin.

Funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Skryhiczynie, Horodle, Hrubieszowie oraz we Włodawie, porządkowali cmentarze wojskowe w Mielnikach i Bielinie. Przy okazji porządkowania grobów, ku chwale i pamięci żołnierzy poległych w walce o Polskę, złożono wieńce i zapalono znicze.

Funkcjonariusze wszelkie prace porządkowe wykonali z własnej inicjatywy w czasie wolnym od służby. Wyjazdy Straży Granicznej na cmentarze wojskowe na Ukrainie stały się już zwyczajem, który integruje funkcjonariuszy Placówek NOSG i z całą pewnością będzie kultywowany również w przyszłości.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez chełmskie środowisko 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK oraz harcerzy z Horodła, w ten sposób składają hołd tym, którzy podczas II Wojny Światowej oddali swoje życie na Wschodnich Kresach Rzeczypospolitej.


Info i foto: NOSG