21 maja 2024

Zamość: Kino Konesera w listopadzie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” serdecznie zapraszają na seanse z cyklu: KINO KONESERA. W listopadzie na ekranie jedno z największych arcydzieł współczesnego kina – „Miłość” Michaela Hanekego.

Nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes najnowszy obraz Hanekego to poruszająca opowieść o sile miłości, czułości oraz poświęceniu. Na kolejnym spotkaniu zaprosimy Państwa w ekscytującą podróż z bohaterami filmu „W drodze” Waltera Sallesa („Dzieniki motocyklowe”). Film jest ekranizacją kultowej amerykańskiej powieści Jacka Kerouca.

 

MIŁOŚĆ, reż. M. Haneke

8 listopada 2012, godz. 18:30

„Miłość” to opowieść o George’u i Anne, parze nauczycieli muzyki klasycznej, którzy mają po osiemdziesiąt parę lat. Kiedy Anne doznaje wylewu, ich miłość zostaje wystawiona na próbę. W rolach głównych występują Emmanuelle Riva i Jean-Louise Trintignant. Przypomnijmy, że Michael Haneke zdobył już wcześniej (w 2009 roku) Złotą Palmę za film „Biała wstążka”.

 

W DRODZE, reż. W. Salles

22 listopada 2012, godz. 18:30

„W drodze” to legendarny manifest bitników, a także porywająca przygoda. Młody pisarz Sal Paradise (Sam Riley) w towarzystwie przyjaciela i nieobliczalnego włóczęgi, Deana Moriarty’ego (Garrett Hedlund), oraz jego wyzwolonej dziewczyny Marylou (Kristen Stewart), rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżują razem autostopem i jeżdżą kradzionymi samochodami, szukając przygód, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji, wyzwaniem rzuconym obłudnej obyczajowości i nudzie.

 

Bilety: karnet klubowy na dwa filmy: 18 zł, bilet na pojedynczy film: 14 zł.