27 maja 2024

Skafander nr 4 (55): Sesja dla Wicemiss – zagłosuj na kandydatkę z Hrubieszowa! Juwenalia i komiks

W konkursie na Miss Skafandra biorą udział 3 kandydatki z Hrubieszowa: Angelika Buczek, Katarzyna Walczuk oraz Karolina Wiśniewska. Właśnie ukazał się czwarty numer bezpłatnej gazety akademickiej „Skafander”. Co ciekawego znajduje się w najnowszym wydaniu?

Redakcja gazety, w odniesieniu do konkursu Miss Skafandra, informuje, że w związku ze zwiększeniem ilości sponsorów, nagrodzone zostaną trzy dziewczyny, które uzyskają najwięcej głosów od czytelników. Podział nagród jeszcze zostanie ustalony, ale już dziś wiadomo, że Miss Skafandra weźmie udział w sesji fotograficznej w plenerze, zaś pierwsza Wicemiss (i to nowa informacja!) w sesji studyjnej.

W konkursie bierze udział 19 uczennic ze szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu, w tym 3 z Hrubieszowa: Angelika Buczek (ZS nr 1), Katarzyna Walczuk (LO Staszic) oraz Karolina Wiśniewska (ZS nr 3).


Miss Skafandra – głosuj na kandydatki z Hrubieszowa »

 

W numerze również pierwsza zapowiedź zamojskich juwenaliów organizowanych przez studentów PWSZ w Zamościu. Znany jest już termin imprezy, a właściwie cyklu imprez, będzie to 19–23 maja. Redakcja nie podaje jeszcze, jaki artysta wystąpi w Zamościu na zaproszenie studentów, ale zapewnia, że będzie to „jedna z topowych gwiazd, której piosenki plasują się na szczycie  radiowych list przebojów”.

Gazeta na swoich łamach promuje książkę „Horror na Roztoczu. Koszmar spoza granicy snów”. Ta wyjątkowa pozycja ukaże się po 11 kwietnia. Będzie to zbiór 17 opowiadań grozy, których akcja rozgrywa się w naszym regionie, m.in. w Hrubieszowie Zamościu, Kraśniku, Szczebrzeszynie, Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim. Teksty napisało 11 autorów z całej Polski, a wzbogacone zostały rysunkami 13 ilustratorów, głównie z Roztocza. Twórcy, idąc w ślady Stefana Dardy, mają aspirację, aby Roztocze stało się polską krainą grozy.

Po raz pierwszy w czteroletniej historii „Skafandra” możemy w gazecie zobaczyć komiks, związany z młodzieżą i prezentujący dużą dawkę poczucia humoru. W bieżącym numerze jest pierwsza, z planowanych pięciu części. Komiks wykonała uczennica zamojskiego Liceum Plastycznego, Natalia Szczerba, która, właśnie w tej dziedzinie, w ubiegłym roku zdobyła główną nagrodę w międzynarodowym konkursie 10 mots de la francophonie 2013 (10 słów Frankofonii 2013), jaki zorganizowało Centre International Linguistique et Sportif (Międzynarodowe Centrum Języków i Sportu) w Troissy we Francji.

Ponadto w nowym numerze m.in. zachęta do zostania dawcą szpiku kostnego, relacje studentów z wyjazdów do Belgii i Niemiec, reportaże uczniów, recenzja Oscarowego filmu „Zniewolony” czy cenne informacje o programie Erasmus+. Zachęcamy do sięgnięcia po nowego „Skafandra”, gazety tworzonej z iście młodzieńczą pasją.

 

Najnowszy numer Skafandra »

 

ms