25 czerwca 2024

Skrzynki elektryczne – wskazówki dotyczące zakupów przez internet

Skrzynka lub rozdzielnica to niezbędny element instalacji elektrycznej w każdym budynku. Jest to miejsce, do którego dopływa energia z sieci, by następnie mogła być rozdzielona na obwody znajdujące się w poszczególnych lokalach czy pomieszczeniach.

Reklamy

Skrzynka elektryczna – wygodne i bezpieczne zarządzanie instalacją

Głównym punktem każdej instalacji elektrycznej – zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej – jest właśnie skrzynka, czyli rozdzielnica. Są w niej zawarte różne podzespoły służące do kontrolowania instalacji i zabezpieczenia jej elementów przed przepięciem i innymi groźnymi sytuacjami. Dzięki temu można sprawnie zarządzać działaniem poszczególnych obwodów w budynku.

Zależnie od dostępnego miejsca skrzynki elektryczne mogą być zamontowane na ścianie lub we wnęce. Do skrzynki podłącza się licznik prądowy, który pozwala na bieżąco sprawdzać zużycie energii. Tego typu produkty mogą być wyposażone w różne dodatkowe systemy ochrony – m.in. zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe czy przeciwpożarowe.

Reklamy

Czym kierować się podczas zakupu skrzynki elektrycznej?

Ze względu na fakt, że skrzynki elektryczne mają spore znaczenie dla działania pozostałych elementów instalacji w budynku, wybór odpowiedniego produktu jest bardzo ważny. Takie propozycje można znaleźć m.in. w sklepie Elus – asortyment zawiera skrzynki elektryczne od zaufanych producentów zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Wśród dostępnych propozycji można wskazać rozdzielnice modułowe z szynami DIN, które pozwalają na łatwą i szybką rozbudowę o dodatkowe komponenty. Dzięki temu można bez problemu uzupełnić skrzynkę o automatykę, ograniczniki przepięć, bezpieczniki czy przekaźniki.

Szukając odpowiedniego modelu do danego obiektu, należy kierować się przede wszystkim miejscem montażu skrzynki i liczbą obwodów elektrycznych. Istotna jest również charakterystyka obwodów. Wielkość skrzynki powinna być zależna w głównej mierze od rozmiaru instalacji – dla przykładu w niewielkim mieszkaniu wystarczy model jednorzędowy, z kolei w dużym domu wielorodzinnym idealnym wyborem może okazać się skrzynka wyposażona w trzy szyny DIN. Bez względu na to, czy kupujemy skrzynkę online, czy stacjonarnie, warto pamiętać o pozostawieniu wolnej przestrzeni pod kątem ewentualnej rozbudowy w przyszłości.

Reklamy

Funkcjonalne skrzynki elektryczne wysokiej jakości dostępne online

Skrzynka elektryczna powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, a ponadto zapewniać bezpieczne działanie całej instalacji. Najlepszym wyborem będą hermetycznie zamykane modele, które charakteryzują się zwiększoną ochroną przed kurzem czy wilgocią. W kwestii materiału warto postawić na metal – dzięki temu można liczyć na zmniejszenie ryzyka uszkodzeń mechanicznych i ograniczenie wpływu czynników zewnętrznych. Podczas zakupów online warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników na temat danego producenta lub modelu, a także dokładnie sprawdzić wymiary i specyfikację konkretnej propozycji. W ten sposób można mieć pewność, że zakupiony produkt będzie dostosowany do potrzeb danego obiektu.

Więcej na:

https://sklep.elus.pl


tekst i fot. mat. partnera