Smak Mamrota w Hrubieszowie

11 listopada na deskach sali widowiskowej HDK odbędzie się nawiązujący do serialu Ranczo spektakl teatralny „Smak Mamrota”.

Reklamy

Smak Mamrota – polski spektakl teatralny nawiązujący do serialu Ranczo. Premiera Smaku Mamrota miała miejsce 24 września 2008 roku.

Za zakłócanie porządku publicznego na mocy wyroku sądu 24 godzinnego nasi bohaterowie zostają skazani na 20 godzin pracy społecznej na rzecz szkoły. Dyrektorka szkoły, do której trafiają oni następnego ranka jest początkowo nastawiona sceptycznie do tego pomysłu. Po chwili uświadamia sobie jednak, że być może jest to niepowtarzalna okazja, aby uświadomić dzieciom zgubne skutki nałogu. A im gorzej prezentują się wczorajsi bohaterowie, tym lepszą będą dla dziatwy przestrogą!

Reklamy

Widownia jest w tym spektaklu klasą, a widzowie – uczniami. Pietrek, Hadziuk i Solejuk trafiają po kolei na poszczególne lekcje w tej klasie. I tak na przykład na lekcji języka polskiego zastanawiają się wspólnie nad zależnością jakości trunków, wypijanych przez wieszczów i ich wpływem na wartość dzieła poety. Bo to, że poeta nie mógł tworzyć swoich dzieł bez tzw. „wspomagania” pozostaje dla nich poza wszelką wątpliwością!

Więcej »


Robert Brutter – Smak Mamrota

Hrubieszowski Dom Kultury – 11 listopada godz. 15:00.

Rezerwacja biletów – tel. 84 696 26 15, 510 597 880

Obsada:
Bogdan Malus
Sylwester Maciejewski
Arkadiusz Nader
Magdalena Waligórska

Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Ruch sceniczn: Krzysztof Adamski
Muzyka: Krzesimir Dębski
Teksty piosenek: Robert Brutter i Wojciech Adamczyk