28 maja 2024

Strażackie newsy 1 lutego 2006

23 stycznia
W Moniatyczach zapalil się i wybuchł transformator. W akcji gaśniczej brała udział jednostka z Hrubieszowa. Na miejscu pożaru przybyło również pogotowie energetyczne.

br />Tego samego dnia w osiedlu Jagiellońskim na skutek zwarcia instalacji elektryczej zapalił się WV passat. Spaleniu uległa komora silnika w samochodzie.

26 stycznia
Po przybyciu na miejsce pożaru w Modryńcu, straż pożarna stwierdziła, że na poddaszu budynku mieszkalnego (budynek drewniany, kryty blachą) pali się strop.

Właściciel sam przystąpił do gaszenia, nie pozwalając na dalsze rozprzestrzenianie się ognia. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu w miejsce pożaru. Równocześnie przeprowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji drewnianej stropu na poddaszu. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Świadczy o tym poopalana instalacja i kierunek rozprzestrzenia się pożaru.

W miejscowości Rozkoszówka spaliła się stodoła. Zniszczeniu uległ znajdujący się w środku sprzęt rolniczy. Straty oszacowano na 10 tys. złotych. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Informacje przekazał rzecznik KP PSP Piotr Sendecki.