25 maja 2024

Sukces w Arteku! Uczennice Staszica uczestniczą w Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim na Krymie

13 maja 2018 r., w Arteku na Krymie odbyły się eliminacje do ścisłego finału Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego „Żywa Klasyka 2018”.

 

Ania Najczuk i Ola Wesołek z hrubieszowskiego Staszica godnie i pięknie reprezentowały Polskę. Poziom i przygotowanie uczestników, reprezentantów wielu krajów z całego świata: Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk, były bardzo wysokie.

Obie nastolatki z Hrubieszowa otrzymały dyplomy i medale finalistek. 18 maja 2018 r. odbędzie się ostatni etap – rywalizacja o miejsca na podium. Do tej części konkursu zakwalifikowała się Ania Najczuk.

Bardzo cieszymy się z sukcesu dziewcząt. Pobyt w tak różnorodnym kulturowo, wielojęzycznym tyglu, umożliwił doskonalenie umiejętności językowych, poznawanie kultury innych krajów oraz zawieranie nowych przyjaźni.

Na Krymie – w obozie Artek – uczennice realizują program liceum (oczywiście nie w języku polskim), podziwiają piękno krymskiej przyrody i doskonalą kondycję poprzez uczestnictwo w różnorodnych formach aktywności fizycznej, m. in.: wspinaczce, żeglarstwie, aerobiku, pływaniu, jeździe konnej. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki na ostatniej prostej.

 

Zdjęcia >>

 

źródło i fot. ZS nr 2