22 kwietnia 2024

Sukcesy Doroty Marut

Kultura i sztuka

Dorota Marut zdobyła nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wiersza Autorskiego „Stan Poetycki” w Świdniku, który odbył się w dniu 18 marca 2011r. Konkurs adresowany był do osób piszących wiersze.

Uczestnicy recytowali swe własne teksty przed komisją, która oceniała umiejętności recytatorskie i poziom literacki tekstów. Dorota Marut zaprezentowała dwa własne wiersze „Uczennica” i „Oto ja”. Komisja wysoko oceniła poziom tekstów oraz talent recytatorski Doroty, uczennicy Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie oraz młodej poetki z Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej działającego przy Hrubieszowskim Domu Kultury.

19 marca Dorota Marut reprezentowała Hrubieszowski Dom Kultury i koło teatralne Acrimonium podczas XII Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji I Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej. Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego, Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Zakład Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie.

Dorota Marut ubrana w hrubieszowski strój regionalny zaprezentowała wiersz Kazimiery Wiśniewskiej i prozę Jana Polita. Urzekła komisję swoim wdziękiem i recytacją, zdobywając wyróżnienie w swojej kategorii.

***

Info: HDK