15 lipca 2024

Światowy Dzień Ziemi w Staszicu – ZDJĘCIA

Światowy Dzień Ziemi jest największym świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. na całym świecie, obecnie w ponad 190 krajach. Głównym jego celem jest budowanie świadomości wśród społeczeństw, jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych.

Reklamy

Dlatego właśnie, na takich terenach jak Hrubieszowszczyzna, gdzie wciąż można cieszyć się życiem blisko natury, tym bardziej powinniśmy przywiązywać uwagę do podnoszonych szczególnie dziś kwestii. Bycie „green” i „eco” to przecież nie jest moda – to konieczność i obowiązek, by móc jak najdłużej celebrować potęgę i piękno przyrody

22 kwietnia uczniowie z klas 1C, 2C i 2C3 hrubieszowskiego Staszica, w ramach lekcji geografii wzięli udział w obchodach tego święta korzystając z zaproszenia Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. „W rytmie cyklów żywiołów natury” – pod takim hasłem odbyła się seria spotkań o tematyce ekologicznej. Uczniowie byli uczestnikami wykładu online dr hab. Przemysława Mroczka na temat „Plastik w środowisku – wczoraj, dziś i jutro” zorganizowanego wspólnie z partnerem imprezy Oddziałem Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Reklamy

(info i fot. LO Staszic)


Zobacz też:

Reklamy

Staśkowa Kapsuła Czasu powraca do spotkań z młodzieżą z Izraela – WIDEO

Staśkowa Kapsuła Czasu powraca do spotkań z młodzieżą z Izraela – WIDEO