Szamba betonowe – kompleksowo

Śledząc statystyki odwiedzin naszej strony widzimy że duża liczba osób poszukuje usług kompleksowych, niektóre prace instalatorskie jak np. montaż szamba betonowego warto zlecić jednak nie jednej firmie a co najmniej dwóm, poniżej napisze dlaczego.

Reklamy

 

Aby zamontować zbiornik betonowy na szambo trzeba go najpierw zamówić, szukając firmy która zajmie się tym kompleksowo możemy napotkać na dużą cenę i nie do końca dobrze wykonaną pracę. Firmy które przyjadą wiele kilometrów z koparką z pewnością doliczą CI koszty transportu koparki. Ponad to firmy które zajmują się tym kompleksowo z pewnością nie dostaną gwarancji na zbiornik od samego producenta, producenci szamb betonowych mają własne samochody z dźwigami HDS i sami montują zbiornik i dają swoją gwarancję szczelności, nie odpowiadają za zbiorniki które są montowane przez inne firmy budowlane.

Zasypanie szamba dopiero na drugi dzień

Proszę sobie wyobrazić że firma transportuje w poniedziałek zbiornik na szambo do Klienta z miejscowości oddalonej o 15 km, kopie dołek pod szambo, rów pod rurę z budynku, wstawia dźwigiem zbiornik, przykleja pokrywę, kominek rewizyjny i co by zamknąć całą pracę zasypuje tego samego dnia wykop. Nikt nie zastanawia się co się dzieje z klejem który został położony pod płytą czy też pod kominem rewizyjnym, odpowiemy: Klej z pod płyty z pewnością się wyciśnie, kominek się przesunie i następuje wtedy nieszczelność, Klient dzwoni do producenta z prośbą o naprawę cieknącego zbiornika, na wstępie firmy pytają kto montował zbiornik, jeśli zbiornik montowała inna firma aniżeli sam producent to odsyłają Klienta do tej właśnie firmy która montowała zbiornik. Jeśli by zbiornik był zasypany dopiero drugiego dnia, klej pod płytą i kominkiem by zastygł, nabrał swoich właściwości i problemu by nie było, ale komu się opłaca transportować jeszcze raz zbiornik kolejne 15km na samo zasypanie zbiornika? Pytanie zostawię bez odpowiedzi i przejdę dalej.

Jak najsprawniej zamówić i zainstalować zbiornik na szambo

  1. Zadzwonić do producenta który posiada aprobatę ITB i wybrać jak najlepszą cenę, do wyboru te polecane przez profesjonalistów:

– ABC Szamba betonowe – abcszamba.pl

– Luxbud –szamba-luxbud.pl

– BetoneX – szambo-betonowe.pl

– Eurobet – szambabetonowe.org

  1. Umówić się z producentem zbiorników na konkretny dzień.

  2. Umówić się z lokalnym operatorem koparki na ten sam dzień ale dwie godziny przed przyjazdem dźwigu.

  3. Producent zamontuje zbiornik, a operator koparki przyjedzie go zasypać przy okazji na drugi dzień.

W ten sposób, producent szczelnych zbiorników betonowych odpowiada za swój produkt, koparka jest miejscowa wiec nie płacisz dodatkowo za transport koparki. Ot i robota zrobiona.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)