Szczupła figura – sposoby na to, by ją osiągnąć i utrzymać

Dla wielu osób uzyskanie szczupłej sylwetki jest celem, który wydaje się nie do osiągnięcia. Nie wspominając już nawet o utrzymaniu odpowiedniej wagi. Jednak przy odpowiedniej strategii to wcale nie jest takie trudne. Zobacz, jak skutecznie zawalczyć o idealną figurę i to bez ogromnych wyrzeczeń. 

Reklamy

Odchudzasz się właściwie przez całe życie? Ciągle testujesz nowe diety i nawet jeśli chudniesz na nich kilka kilo, to po jakimś czasie wracasz do poprzedniej wagi? Jeśli tak, to witaj w klubie! Mnóstwo osób ma podobną historię. Bycie szczupłą jest bowiem celem, do którego dąży większość kobiet. Od zawsze mówi się nam, jak mamy wyglądać. Przez to często mamy tendencję do tego, aby traktować ciało jedynie jako ozdobę, a nie jak wspaniałe narzędzie, dzięki któremu możemy żyć pełnią życia. Jeśli chcesz więc dobrze czuć się we własnej skórze, spójrz na nią właśnie w ten sposób. Zrozumiesz dzięki temu, że szczupła sylwetka wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny — to przede wszystkim bardzo ważny element Twojego zdrowia. Zadbaj więc o swój organizm już dziś i poczuj się świetnie we własnej skórze.

Szczupła figura — tylko dla wybranych?

Wiele osób borykających się z wahaniami wagi lub mających problem z nieco większą nadwagą żyje na co dzień w poczuciu niesprawiedliwości. Czy Ty też masz czasem wrażenie, że wokół Ciebie jest mnóstwo osób, które kompletnie nie dbają o figurę, a są szczupłe? Jak to się dzieje, że niektórzy jedzą przez cały dzień i nie tyją, a u Ciebie tkanka tłuszczowa pojawia się od samego patrzenia na jedzenie? Jednak nie oznacza to, że jesteś skazana na porażkę.

Na wagę składa się wiele czynników, a najważniejszym z nich, jest styl życia. Wydaje Ci się, że Twoja koleżanka dużo je, ale w rzeczywistości może być też przy okazji bardzo aktywna. Tak naprawdę niewielu jest szczęściarzy, którzy mogą pochłaniać jedzenie bez konsekwencji. Szczupłe sylwetki raczej nie spadają z nieba. Często to tylko pozory. Pamiętaj, że każdy z nas jest inny, dlatego, jeśli marzy Ci się szczupła sylwetka, nigdy nie porównuj się z innymi.

Skuteczne odchudzanie — czyli jak uzyskać szczupłą sylwetkę?

Kilogramy nie zawsze świadczą o złym odżywianiu i braku ruchu. Często jest wręcz przeciwnie. Sporo się ruszasz, jesz naprawdę zdrowo i Twoje posiłki są dobrze zbilansowane. Skąd więc ta waga? Zazwyczaj jest ona po prostu konsekwencją złych nawyków z przeszłości. Mogłaś przytyć 10 kg 5 lat temu i od tego czasu nosisz taki dodatkowy balast. Istotą jest w takim przypadku to, że szczupłej sylwetki nie odzyskasz jedynie, wracając do dobrych nawyków żywieniowych.

Jak być szczupłym? Do tego niezbędna jest redukcja, a także odpowiednio dopasowana aktywność. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kalorii powinnaś jeść i spalać dziennie, aby zdrowo schudnąć, powinnaś udać się do specjalisty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że liczby te dopasowane są bezpośrednio do Twojego organizmu — a to w tym przypadku kluczowe.

Jak utrzymać szczupłą sylwetkę?

Prawdziwe schody zaczynają się nie przy chudnięciu, a przy próbie utrzymania wagi. Potwierdzi to każdy, kto ma za sobą poważniejszą redukcję. Szczupła figura to w końcu coś, o co należy dbać. Kluczowa jest tu przede wszystkim duża świadomość oraz wyrobienie właściwych nawyków. Potrzebujesz gotowej recepty? Na https://cateringfoodharmony.pl/szczupla-sylwetka-10-rad znajdziesz 10 rad na temat tego, jak ze zdrowym odżywianiem możesz cieszyć ze swojego wyglądu. Zdrowa dieta to podstawa. I to nie tylko w odchudzaniu, ale po prostu w życiu. Przynosi szereg korzyści, na czele z dobrym samopoczuciem.

­

(tekst i fot. mat. partnera)