12 kwietnia 2024

Szlachetna Paczka w Hrubieszowie. Darczyńcy ciągle poszukiwani!

W piątek, 23 listopada 2012r. wspaniali wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów i Okolice ze Szkolnego Klubu Wolontariatu ZS nr 1 w Hrubieszowie „wyruszyli w miasto” w poszukiwaniu darczyńców.

Ubrani w czerwone koszulki z logo Szlachetnej Paczki z czerwonymi balonikami roznosili plakaty i ulotki po instytucjach naszego miasta. Mówili  o Tych Rodzinach, które potrzebują pomocy i o tym, że każdy może być Darczyńcą i każdy może pomóc. I zadziałało!  14 rodzin z Rejonu Hrubieszów i Okolice ma już Darczyńcę. Szlachetna Paczka – czyli świąteczna pomoc rodzinom i osobom najuboższym, realizowana  przez Stowarzyszenie Wiosna od 2001r. w Hrubieszowie jest już po raz drugi.

W grudniu 2011r. pomogliśmy 12 rodzinom z Hrubieszowa i Okolic. W  tym roku SZLACHETNA PACZKA  na w Hrubieszowie i Okolicach chce dotrzeć do 31 rodzin, ale na razie darczyńcy są tylko dla 14 rodzin. Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl jest baza z informacjami o 16  rodzinach  w potrzebie z Rejonu Hrubieszów i Okolic.

Do 7 grudnia 2012r. każdy może włączyć się w akcję  „Zostać bohaterem, zmienić  świat na lepsze”. Każdy może wybrać jedną z rodzin i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę sam lub ze znajomymi.

 

Jeżeli masz potrzebę w sposób indywidualny wspomóc Szlachetną Paczkę informujemy, że magazyn Rejonu Hrubieszów i Okolice mieści się w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie,  ul. Zamojska 18a, tel. (84) 696-33-38.

 

Beata Tomaszczuk

Lider Szlachetnej Paczki

Rejonu Hrubieszów i Okolice