28 września 2023

Szlachetna Paczka w Hrubieszowie Potrzebuje Twojej POMOCY!

Do finału pozostało 5 dni. Z dwunastu rodzin z Hrubieszowa i Okolic umieszczonych w bazie internetowej Szlachetnej Paczki, tylko trzy rodziny mają Darczyńcę. Zrób Paczkę. Zostań Darczyńcą. Poza Twoim domem jest świat, w którym tysiące rodzin przegrywa swoje życie. Dziś możesz pomóc im wygrać.

Reklamy

***

Prezentacja – jak zrobić paczkę w firmie? »

Reklamy

***

19 listopada rusza XI edycja SZLACHETNEJ PACZKI. Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza rodzin czekających na pomoc (wśród, których znajduje się 12 rodziny z Hrubieszowa i Okolic). Przez trzy tygodnie każdy może wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową PACZKĘ na Boże Narodzenie.

Reklamy

Akcję można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto akcji lub wysłanie charytatywnego SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat).

Ambasadorem projektu po raz kolejny jest Jerzy Dudek. Hasło Szlachetnej Paczki 2011, „Do przerwy 0:3” nawiązuje do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć z drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

Dziś, wszystkim rodzinom w ciężkiej sytuacji chcemy powiedzieć: to, że dziś przegrywacie, nie znaczy, że nie możecie wygrać w drugiej połowie swojego życia! W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi. Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI! Razem możemy wygrać ten mecz.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln złotych. W akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, znakomici piłkarze Realu Madryt, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcję pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

***

Co wydarzy się w tym roku?

6 grudnia – paczkę przygotuje Para Prezydencka

9-11 grudnia – w całej Polsce otworzymy magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze zawozić je do rodzin

***

Jak można pomóc?

· wybrać na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzin z Hrubieszowa i Okolic i przygotować dla niej wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy, kolegami ze szkoły.

· Paczkę należy dostarczyć do magazynu, który mieści się w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie ul. Zamojska 18a, 22- 500 Hrubieszów, tef: 84 6963338.
W dniu 10 i 11grudnia wolontariusze dostarczą je do rodzin.

· wysyłać SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat)

· przekazać SZLACHETNEJ PACZCE 1% podatku – nr KRS 00 00 05 09 05

***

Więcej informacji:

www.szlachetnapaczka.pl
www.Facebook.com/szlachetnapaczka

Beata Tomaszczuk
Lider Szlachetnej Paczki Hrubieszów i Okolice