Szpital w Hrubieszowie – prośba o wyjaśnienia

– Pomimo, że nie jesteśmy dużym miastem, w naszym szpitalu dobrze się dzieje. Teraz doszły nas słuchy i krążą jakieś informacje, że obecny dyrektor Szpitala Pan Doktor Gałecki odchodzi… – publikujemy list naszej Czytelniczki w sprawie sytuacji zaistniałej w hrubieszowskim szpitalu.

Reklamy

Szanowni Państwo, zwracam się do Państwa może z nietypowym zapytaniem, ale sprawa ta bardzo mnie zastanawia i chciałabym uzyskać informacje na jej temat.

Moja siostra kilka tygodni temu była leczona w SPZOZ w Hrubieszowie im. Św. Jadwigi Królowej. Bardzo chwaliła sobie opiekę, zaangażowanie personelu i jakość leczenia. Ja sama obserwuję od jakiegoś czasu, jak nasz powiatowy szpital się zmienił w ostatnim czasie. Coraz częściej mieszkańcy mogą się dowiedzieć o skomplikowanych operacjach, remontach w szpitalu, nowym sprzęcie i innych sprawach.

Pomimo, że nie jesteśmy dużym miastem, w naszym szpitalu dobrze się dzieje. Teraz doszły nas słuchy i krążą jakieś informacje, że obecny dyrektor Szpitala Pan Doktor Gałecki odchodzi. Podobno powodem jest Pani Starosta naszego powiatu. A to skandal jest, bo te wszystkie zmiany, to dzięki niemu właśnie się zadziały i nie powinno się mu pozwolić odjeść. Nie chcę mieszać się w politykę, bo to nie na moje zdrowie, ale polityka do szpitala zaglądać nie powinna.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji, bo nie potrafię zrozumieć, dlaczego można pozwolić osobie, która bardzo dobrze radziła sobie w kierowaniu naszym szpitalem, teraz odejść?

Z poważaniem,
A. K. (czytelniczka lubiehrubie.pl)

­

Od redakcji

Publikujemy list naszej Czytelniczki, ponieważ nie jesteśmy w stanie racjonalnie wyjaśnić jej sytuacji, która zaistniała w hrubieszowskim szpitalu. Mamy nadzieję, że na najbliższej sesji powiatowi radni zainteresują się konfliktem pomiędzy dyrektorem Dariuszem Gałeckim, a starostą Anetą Karpiuk i poproszą o wyjaśnienia w tej sprawie.


Zobacz też:

Nowy dyrektor w hrubieszowskim szpitalu?

Nowy dyrektor w hrubieszowskim szpitalu?

LubieHrubie na YouTube