18 kwietnia 2024

Tania ochrona na życie na 5 czy 10 lat?

Decyzja o przystąpieniu do terminowego ubezpieczenia na życie nie powinna być podejmowana z dnia na dzień, ponieważ umowa w tego typu produktach polisowych jest zawierana zazwyczaj na długi okres czasu, a przedwczesne zerwanie ustaleń z ubezpieczycielem może nieść za sobą konsekwencje finansowe, a przede wszystkim utratę przywilejów z posiadanej dotąd ochrony życia i zdrowia.

 

Ofert ubezpieczenia na samym tylko krajowym rynku jest grubo ponad setka, więc jak połapać się w wyborze i zamówić rozwiązanie najbardziej dopasowane do własnych potrzeb? Możliwości jest wiele i część z nich warto wziąć pod uwagę, m.in.:

  • zakres ubezpieczenia,
  • sumę ubezpieczenia,
  • umowy dodatkowe,
  • czas trwania umowy,
  • miejsce zakupu ubezpieczenia.

Każda z tych wytycznych jest równie ważna i ma wpływ na wysokość płaconej składki – co miesiąc, co kwartał, co sześć miesięcy czy raz w roku. Zanim poruszymy tytułowy problem czasu trwania umowy, warto prześledzić pozostałe wytyczne, od których zależy to, czy tanie ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniazyciowe.pl będzie rzeczywiście mało kosztować.


Ile ochrony w podstawie ubezpieczenia?

Najtańsza polisa na życie to ta, która posiada zarazem najwęższy zakres ochrony. W podstawie produkty polisowe na życie ujmują tylko śmierć głównego ubezpieczonego, stąd zazwyczaj podstawa wykupywana jest z myślą o rodzinie i najbliższych.

Świadomość zakresu ubezpieczenia jest bardzo ważna i pozwala uniknąć niepotrzebnych sporów z ubezpieczycielem, ale i od niego samego zależy cena takie j podstawy. Różne Towarzystwa Ubezpieczeniowe inaczej wyceniają wysokość analogicznej składki pod względem okresu trwania umowy, stanu zdrowia ubezpieczonego czy sumy ubezpieczenia.

Dlatego warto unikać pośpiechu w zakupie polisy i sprawdzić najpierw warunki przyszłej umowy oraz wysokość składki. W tym celu przyda się skorzystanie z wygodnego narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeń na życie, dzięki której doradca ubezpieczeniowy zjawia się w miejscu zamieszkania potencjalnego klienta i przedstawia ofertę polisy.


Odszkodowanie na milion złotych albo więcej

Drugim istotnym czynnikiem wpływającym na wysokość ubezpieczenia jest jego suma. W praktyce to kwota, którą ubezpieczony bądź uposażony otrzyma od ubezpieczyciela w ramach świadczenia. Przykładowo, jeśli SU na śmierć ubezpieczonego została w chwili podpisywania umowy ustalona na 300 tys. zł, tyle otrzyma rodzina czy najbliżsi.

Można też otrzymać świadczenie za inne wykupione zdarzenia jak uraz w następstwie nieszczęśliwego wypadku, z który przysługuje procentowa wypłata zgodnie z załączoną w umowie tabelą.

Suma ubezpieczenia w polisie indywidualnej na życie jest zawsze ustalana przez obie strony umowy. Może wynosić nawet 1 mln złotych albo więcej, przy czym trzeba liczyć się ze stosunkowo wysoką składką ubezpieczenia.


Rozszerzenia do umowy podstawowej

W produktach, jakimi są terminowe ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniazyciowe.pl umowy dodatkowe również mają znaczenie. Z jednej strony zwiększają one zakres polisy i szansę otrzymania świadczenia, ale i podnoszą kwotę składki.

Czego mogą dotyczyć umowy dodatkowe? Przede wszystkim kosztów poniesionych na wypadek pobytu w szpitalu i rehabilitacji, niezdolności do wykonywania pracy czy trwałego inwalidztwa. Lista rozszerzeń jest dołączana do każdej umowy ubezpieczenia na życie, a konkretne rozszerzenia dobierane przez zainteresowanego polisą.


Jak długo ma trwać ubezpieczenie?

Z punktu widzenia ubezpieczonego jak najdłużej. Polisę można zawrzeć na okres 1 roku, kilku lub nawet kilkudziesięciu lat. Warto przy tym pamiętać, że przy dłuższych umowach ubezpieczyciel jest bardziej skłonny zaoferować atrakcyjną zniżkę czy darmowe rozszerzenie o pokrewny produkt.

Wspomniane rozszerzenia można też samemu dodawać w trakcie trwania umowy, co tylko nieznacznie podniesie wartość składki.


Z porównywarką bez wychodzenia z domu

Miejsce zakupu polisy na życie ma znaczenie. Ponieważ we współczesnym świecie czas to pieniądz, warto się zastanowić, ile czasu zająłby nam osobiste stawienie się w kilku placówkach ubezpieczeniowych. Nie licząc oczywiście finansów koniecznych na przemieszczanie się między Towarzystwami.

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń na życie decydujemy o miejscu i czasie spotkania z doradcą, przy czym takie spotkanie nie obliguje do zakupu polisy i ostatecznie możemy umówić się z kilkoma przedstawicielami branży ubezpieczeniowej.

 

 

fot. mat. sponsora