20 lipca 2024

Teatrzyk o jesieni

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Jesień to najpiękniejsza pora roku: bogata kolorowa i nieprzewidywalna. Aby przybliżyć ją dzieciom i rozszerzyć wiadomości na ten temat Przedszkole nr 1 postanowiło przygotować i 14.11.2008 r. wystawić teatrzyk o jesieni.

Imprezę poprzedziło spotkanie z rodzicami w formie warsztatów plastycznych, na których to sami zainteresowani wykonywali stroje i elementy dekoracji. Efekt był wspaniały, a i frekwencja rodziców była imponująca. Sam teatrzyk wypadł bardzo dobrze.

Reklamy

Umiejętności wychowanków, kolorowe stroje i dekoracja w części wykonana przez same dzieci podniosły wartości imprezy.

5-letni aktorzy bez tremy i z wrodzoną sobie odwagą stanęli na wysokości zadania: pięknie recytowali wiersze i przesłania, tańczyli, śpiewali, a wesołe i pomysłowe zabawy ruchowe rozbawiały nie tylko widzów, ale i samych wykonawców. Wszyscy oglądający podziwiali ich szczerze, dziękowali za miłe wrażenia i treści proekologiczne.

Reklamy

Kontynuacją rozpoczętych działań o przyrodzie i jej ochronie jest realizacja programu pt.: „Przyjaciele Natury”, w który to zaangażowane są wszystkie grupy naszego przedszkola, zarówno przy ul. Piłsudskiego jak i przy ul. Gródeckiej.

Hasło i przesłanie „My kochamy las, a las kocha nas”, to treści które warto propagować i do nich się stosować.

Scenariusz i przygotowanie:
Maria Borkowska
Agnieszka Siejko

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow 2008-11-25