17 czerwca 2024

Trening EMS – rewolucja w treningu!

We współczesnym świecie panuje przekonanie, że czas to pieniądz. Jednak za żadne, nawet bajońskie sumy, nie da się kupić tak cennych wolnych chwil. Bardzo często kradzione godziny, które można przeznaczyć na rozwój swoich pasji czy aktywny trening, budzą w nas wyrzuty sumienia. Zwykle kiedy robimy coś tylko dla siebie, z tyłu głowy od razu pojawia się natrętna myśl, że jesteśmy egoistami. Przypominają się nam obowiązki rodzicielskie, dodatkowa praca, sprawy do załatwienia na wczoraj… A z drugiej strony chcemy mieć idealną sylwetkę, nieskazitelną urodę i być sprawni fizycznie niezależnie od wieku oraz wykonywanego zawodu. Czy da się pogodzić ze sobą tyle sprzeczności?

 

Nic prostszego! Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii oraz doświadczeniu wykwalifikowanej kadry trenerskiej opracowano nowatorską formę aktywności fizycznej. Trening EMS, bo o nim mowa, pozwala na zastosowanie elektrostymulacji podczas dokładnie opracowanego treningu. Dzięki wykorzystaniu bezbolesnych impulsów prądu, które pobudzają organizm, intensywniej pracują także głębokie mięśnie odpowiedzialne za naszą sprawność ruchową oraz nienaganną figurę. Należy podkreślić, że tylko wykwalifikowany trener dobiera odpowiedni rodzaj i intensywność impulsu, aby uniknąć dyskomfortu podczas ćwiczeń.

Maksimum korzyści w rekordowo niskim czasie

Gdyby zapytać, ile czasu spędza przeciętna kobieta w markecie, robiąc zakupy na weekend albo mężczyzna stojący w kolejce do myjni, wyjdzie, że około 40-50 minut. Idąc tym tropem i zadając kolejne pytanie – ile czasu są w stanie wygospodarować na aktywność fizyczną – prawdopodobieństwo pojawienia się wymówek wzrasta w zastraszającym tempie. Dzieci trzeba odebrać z przedszkola, szef czeka na pilny raport, teściowa zapowiedziała się z wizytą i jeszcze psa do weterynarza trzeba zawieźć… A przecież ćwiczyć trzeba, oczywiście! Niemniej jednak treningi na zwykłej siłowni to hektolitry wylanego potu podczas wielogodzinnych serii dzięki wykupionym karnetom. Efekty tej katorgi widać dopiero po dłuższym czasie jedynie wtedy, gdy regularnie się ze wskazanych karnetów korzysta. Biorąc pod uwagę powyższą listę codziennych zadań do wykonania, z tą regularnością bywa bardzo różnie.

Pragniemy wymiernych efektów naszych ćwiczeń w jak najkrótszym czasie. 30 minut – tyle trwa trening z wykorzystaniem elektrostymulatora mięśni. Znaczna liczba włókien mięśniowych jest wówczas pobudzana dzięki impulsom przekazywanym przez elektrody, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Tak intensywny szereg ćwiczeń wpływa korzystniej na organizm niż żmudny trening konwencjonalny. Oczywiście jeśli ktoś jest zwolennikiem klasycznego pompowania na siłowni, bo ma nadmiar wolnego czasu, nie ma w tym nic złego. Trening EMS jest skierowany do osób, które cenią sobie każdą minutę. Nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych. Liczy się tylko wyznaczony cel.

Trening EMS jako innowacyjna metoda walki z cellulitem

Dziś każdy z nas chce wyglądać młodo. To nie tylko znak czasów, ale przede wszystkim świadomość dostępności różnego rodzaju usług oraz zdobyczy medycyny estetycznej. Nie tolerujemy żadnych zmarszczek, a także cieni pod oczami. Natomiast marzy nam się wyrzeźbiona sylwetka, na której idealnie leżą nawet najbardziej dopasowane stroje. Przeglądając artykuły w kolorowych czasopismach czy strony internetowe ciągle natrafiamy na reklamy drogich kosmetyków, salonów spa lub zabiegów upiększających. Jednak nawet najbardziej radykalne metody nie pomogą zatrzymać skutków upływającego czasu, jeśli nie dodamy do swojego planu dnia aktywności fizycznej.

Aby poprawić kondycję oraz wzmocnić pracę głębokich partii mięśni całego ciała, warto skorzystać z nowatorskich metod treningowych. Ćwiczenia EMS z wykorzystaniem elektrostymulatora sprawiają, że rewelacyjne efekty są widoczne już po kilku treningach. Wystarczy 30 minut raz w tygodniu pod okiem doświadczonego trenera, a odchudzanie przestaje być czymś niemożliwym. Dzięki kompleksowemu pobudzeniu partii mięśniowych, poprawie krążenia krwi oraz limfy organizm nie tylko przyspiesza swój metabolizm. W znaczącym stopniu zmienia się także wygląd skóry. Znikają uporczywe obrzęki, cellulit, a przede wszystkim giną zbędne kilogramy. A nic nie cieszy bardziej niż promienny wygląd każdego dnia.

Elektrostymulacja = zdrowie + kondycja

Zdrowie i sprawność fizyczna stanowią jedne z największych wartości, jakie są nam dane w życiu. Pielęgnujemy je za pomocą zbilansowanych diet, odpowiednich ćwiczeń i zabiegów. Jednak nawet mimo największych starań zdarzają się urazy kończyn czy dolegliwości bólowe, które wymagają szerszego spektrum działania. Na szczęście dziś żmudna rehabilitacja i długie oczekiwanie na rezultaty to już przeszłość. Istnieje metoda treningu pozwalająca maksymalnie zaangażować wszystkie mięśnie. Dzięki temu kondycja organizmu oraz wygląd sylwetki zmieniają się na lepsze w bardzo szybkim tempie.

Nowatorska metoda treningu EMS, polegająca na odpowiedniej stymulacji partii mięśniowych za pomocą wiązek impulsów, pozwala na uzyskanie efektów już po kilku półgodzinnych sesjach treningowych. Co więcej, nie wymaga ona dźwigania żadnych dodatkowych ciężarów, co nie obciąża nadmiernie stawów oraz układu kostnego i umożliwia swobodne wykonywanie zaleconych ruchów. Zestawy ćwiczeń są dobierane indywidualnie po konsultacji z wykwalifikowanym i doświadczonym fizjoterapeutą. Efekty treningu są widoczne gołym okiem, gdy coraz chętniej wybieramy strój do ćwiczeń i buty do biegania.

Materiał powstał we współpracy z siłownią TIME FOR FIT z Lublina oferującą treningi EMS. Chcesz dowiedzieć się więcej o treningu EMS? Wejdź na stronę  https://timeforfit.pl/trening-ems/!

 

(tekst i fot. mat. sponsora)