Werbkowice: UKS Grot-Michał zaprasza dzieci na treningi tenisa stołowego

Zarząd UKS Grot-Michał Werbkowice, bardzo serdecznie zaprasza rodziców z Gminy Werbkowice do zapisywania dzieci na treningi tenisa stołowego.

Reklamy

 

Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu w Hali Sportowej im. Bronisława Malinowskiego w Werbkowicach. Kontakt – 601 341 445 lub 660 467 273.

Tenis stołowy pomaga rozwinąć inteligencję dziecka, jednocześnie zwiększając jego sprawność fizyczną. O pozytywnym wpływie gry w tenisa stołowego na rozwój człowieka wypowiedział się znany światowy neurofizjolog kliniczny dr Daniel G. Amen. Wybitny psychiatra twierdzi, że jest to jedyna dyscyplina, która ma tak znaczący wpływ na rozwój mózgu. A dzieje się tak, ponieważ gra dobrze wpływa na koordynację między dłonią, a wzrokiem. Podczas meczów zawodnik musi być skupiony na piłeczce i odpowiednio szybko zareagować. Takie ćwiczenie jest idealne dla małych dzieci, zwłaszcza tych w wieku przedszkolnym. W przyszłości ułatwi im ważną, choć z pozoru banalną czynność, jaką jest przepisywanie z tablicy.

Reklamy

W tenisie stołowym każdy może rozwinąć indywidualny styl gry wokół swoich silnych stron – dodaje autor książki „Integralny tenis stołowy”. Ping-pong pozwala dzieciom na lepszy start w dorosłość – dzięki grze najmłodsi zyskują odporność psychiczną, która jest niezbędna w dzisiejszym świecie.

 

Prezes UKS Grot -Michał Werbkowice – Danuta Muzyczka

Vice Prezes Piotr Rafalski

 

(tekst: UKS Grot -Michał Werbkowice)