12 kwietnia 2024

Trójka: Co ludzie powiedzieli – niezwykła lekcja historii

W dniach 1 – 4 lutego 2016 r. uczniowie Trójki zwiedzali jedyną w swoim rodzaju wystawę multimedialną nt. wielokulturowej historii wschodniego pogranicza, przygotowaną przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie.

 

W dniach 1 – 4 lutego 2016 r. uczniowie z klasy I a, II a i II b wraz z opiekunami p. A. Świstowską i p. S. Szajnogą zwiedzali jedyną w swoim rodzaju wystawę multimedialną nt. wielokulturowej historii wschodniego pogranicza, przygotowaną przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie.

Wystawa składała się z filmów, słuchowisk i interaktywnych instalacji pokazujących różne obszary codziennego życia ludzi w latach 1918 – 1939 w Dołhobyczowie na Lubelszczyźnie oraz w Krynkach i Michałowie na Podlasiu: wielokulturowe społeczności, ich codzienne doświadczenia, marzenia, przyjemności.

Uczniowie usłyszeli, jak brzmiało podwórko w dawnych czasach i zobaczyli na slajdach gry , w jakie się grało. Dowiedzieli się o tradycyjnej kuchni różnych kultur. Zrobili sobie zdjęcia nie z tej epoki…oraz wysłuchali wielu fascynujących opowieści o świecie, który pamiętają już tylko najstarsi mieszkańcy Polski.

 

 

info: ZSM nr 3