Trójka: Sprzątanie Świata – Polska 2014

Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2014”. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko”.

Reklamy

 

Przedsięwzięcie miało charakter ogólnopolski, a jej głównym organizatorem w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

Celem akcji jest dbałość o wizerunek dzielnicy, a także promowanie działań na rzecz ochrony środowiska . W akcji wzięło udział 67 uczniów z klasy VI a i VI b Szkoły Podstawowej oraz I b Gimnazjum pod opieką p. Justyny Marcych, p. Elżbiety Szkalej, p. Joanny Różańskiej, p. Małgorzaty Juszczak i p. Tomasza Szlonzaka. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w kolorowe worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły o godzinie 10.00.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, efekty przeprowadzonej akcji można było dostrzec gołym okiem, gdyż wybrane tereny zostały wraz z końcem działań uprzątnięte. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Doskonale zdawali sobie sprawę, że czystość naszej Planety Ziemi zależy także od nich. Akcja „Sprzątanie Świata” uczy odpowiedzialności za otaczający nas Świat, pobudza do działania w ramach ekologii, tworzy zdrową rywalizację w słusznej sprawie i jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Szkolny koordynator akcji: p. Justyna Marcych.