Uczennica Dwójki laureatką ogólnopolskiego konkursu ZTU

Uczennica Gimnazjum Zespołu Szkół Miejskich w Hrubieszowie Katarzyna Wawrzynowicz została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Dzielę się pięknem” zorganizowanego w ramach tegorocznej XIII edycji Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Reklamy

Głównym celem kampanii jest propagowanie trzeźwości oraz promowanie wśród młodych ludzi bezpiecznego i zdrowego stylu życia oraz sportu jako alternatywy wobec sięgania po używki – alkohol, narkotyki, tytoń, a także wobec przemocy.

Kampania 2013 nastawiona była na rozwijanie w uczniach zainteresowań i pasji, zachęcanie do współpracy z rówieśnikami i dorosłymi oraz naukę asertywności. Inicjatorem i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania. Po raz kolejny kampanię honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji, a także Minister Edukacji Narodowej, Minister Sportu i Turystyki. 

Gala finałowa kampanii odbyła się 18 września  2013r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Uroczystość prowadzoną przez Jakuba Poradę – dziennikarza TVN 24 i przedstawicieli Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych: Piotra Adamskiego – prezesa  i Krystynę Kurczuk – dyrektora biura, zaszczycili przedstawiciele władz państwowych, Komendy Głównej Policji, Polskie Stowarzyszenie Alumni, działające przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki. W imprezie wzięło udział blisko 300 osób: dzieci nagrodzone w kampanijnych konkursach, rodzice, nauczyciele, wójtowie i burmistrzowie.

Naszej laureatce towarzyszyli przedstawiciel Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta w Hrubieszowie Pan Wacław Mucha, pedagog szkolny Izabela Czerw oraz mama uczennicy. Na konkurs wpłynęło tysiące prac z całej Polski. Bardzo cieszy nas fakt, że spośród tak wielu doceniono talent Kasi.

Działania kampanijne podejmowane w szkole mobilizowały uczniów do samodzielnego myślenia, uruchomienia twórczych pokładów umysłu wskazując możliwości planowania swojej codzienności, tak, aby nie dać się wciągnąć w zachowania ryzykowne, ponieważ ciekawe zajęcia i sukcesy w ich realizacji pozwoliły młodym ludziom uwierzyć w siebie, pokazały, że każdy jest kowalem swojego losu.                                         

Bardzo dziękujemy głównym organizatorom kampanii, koordynatorowi działań miejskich – przedstawicielowi Urzędu Miasta w Hrubieszowie Panu Wacławowi Musze za sprawną realizację projektu, zaangażowanie i aktywny udział w wydarzeniach edukacyjnych oraz odpowiedzialną postawę społeczną. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za współpracę w realizowaniu działań kampanijnych.

Laureatce życzymy wszelkiej pomyślności, satysfakcji  z podejmowanych działań oraz wielu sukcesów.                                                                 

GRATULACJE!!!

 

Info i fot. ZSM nr 2