W klimacie jesieni… Konkurs Młodzieżowej Rady Miasta rozstrzygnięty

16 listopada w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego pt. „W klimacie jesieni…”, który został zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Hrubieszów.

Reklamy

 

Konkurs  na własny wiersz lub opowiadanie o tematyce jesiennej został skierowany do hrubieszowskich dzieci i młodzieży, aby w ten sposób zachęcić ich do pokazania własnej twórczości i rozpalić w nich chęć tworzenia czegoś tak pięknego, jak poezja.

Rada przygotowała poczęstunek dla uczestników w postaci ciepłych napojów kawy i herbaty.

Rozstrzygnięcie poprowadziła radna MRM Izabela Janicka.

Wśród nadesłanych prac, których było strasznie dużo a wybór był trudny, jury wybrało najlepsze i nagrodzone 3 miejsca oraz przyznało wyróżnienia oraz podziękowania dla nauczycieli prowadzących. 

 

W składzie jury znalazły się następujące osoby: 

– Julia Świeca – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta w Hrubieszowie,

– Agnieszka Ożóg – laureatka wielu konkursów poetyckich m.in. Wojewódzkiego Konkursu Literackiego, Międzynarodowego Festiwalu Poetów w Lublinie, a jej debiut to konkurs literacki w Zamościu.

– Julia Malinowska – należy do Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej, zajęła 2 miejsce w konkursie poetyckim „Poezja ks. Jana Twardowskiego, brała udział też w licznych konkursach recytatorskich m.in. „Zdrowe wiersze”.

 

Każdy z jurorów dostał egzemplarz prac i ocenił je w kategorii: wiersz i proza oraz w 3 kategoriach wiekowych:

1-3 podstawówki

4-6 podstawówka

1-3 gimnazjum

Przede wszystkim  jury oceniało samodzielność i oryginalność oraz twórczy charakter utworu no i poprawność stylistyczną i językową.

Zgodnie z zasadami wyłoniło 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii oraz wyróżnienia.

 

W kategorii gimnazjum zostały przyznane nagrody bez podziału na gatunek ze względu na mała ilość prac w tym przedziale wiekowym.

1. miejsce zajęła uczennica  ZSM nr 1 w Hrubieszowie Anna Korneluk z wierszem pt.”Upływ”, pod opieką Pani Małgorzaty Greszety. 

2. miejsce zajął uczeń ZSM nr 3 w Hrubieszowie Tomasz Budzyński z opowiadaniem „Jesienna przygoda”. Opiekun prowadzący – Pani Dorota Bożek.

3. miejsce wraz z wierszem zajęła Joanna Gidzińska, uczennica ZSM nr 3 w Hrubieszowie pod opieką pani Marzeny Jędruszczak.

Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała Julia Bartko, również uczennica Gimnazjum nr 3, a opiekun prowadzący to Pani Dorota Bożek.

 

Klasy 4-6 podstawówki, kategoria wiersz

1. miejsce należy do Kacpra Pirogowicza ucznia Szkoły Podstawowej nr 3, autora wiersza pt. ”Kacprowa Jesień”, pod opieką Pani Małgorzaty Koniec.

Wraz z wierszem pt. ”Barwy Jesieni” 2. miejsce zajmuje Julia Ptak uczennica Szkoły Podstawowej nr 3. Opiekun prowadzący to Pani Ewa Sitnik-Pogwizd.

3. miejsce zajęła Magdalena Kurek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z wierszem pt. ”Jesień” pod opieką Pani Ewy Sitnik-Pogwizd.

W tej kategorii zostały przyznane również wyróżnienia dla uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 Malwiny Kryszczuk wraz z opiekunem Panią Ewą Sitnik Pogwizd.

Kolejne wyróżnienie trafiło do Julii Ciemięgi, uczennicy również Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką Pani Marty Słupnej.

Ostatnie wyróżnienie trafiło do Aleksandry Szabat, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunem Panią Ewą Sitnik Pogwizd.

 

Kategoria proza 

Wyróżnione zostały tylko pierwsze 3 miejsca.

1. miejsce zajęła uczennica ZSM nr 2 Honorata Gieleta z opiekunem  Beatą Drewnik.

Opowiadaniem pod tytułem „Jesień” drugie miejsce zajęła Sara Adamczuk uczennica ZSM nr 1 wraz z opiekunem prowadzącym panią Elżbietą Pochylczuk.

Ostatnie miejsce należało do  Oliwii Rybaczuk, autorki opowiadania pt. ”Jesienny Spacer”, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką pani Ewy Sitnik-Pogwizd.

 

Klasy 1-3 podstawówki 

Kategoria proza

1. miejsce zajęła uczennica ZSM nr 1 Natalia Bałbustyn opowiadaniem „Marzenie Jelenia”, pod opieką Pani Moniki Korneluk.

Uczennica ZSM nr 2 Paulina Marcych swoim opowiadaniem pt. „Jesienne sekrety zwierząt” otrzymała 2 miejsce. Opiekun prowadzący to Pani Anna Budzyńska.

3. miejsce należało do uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 Wiktorii Bonieckiej, autorki opowiadania pt. „Jesienne Rozterki” pod przewodnictwem Pani Ewy Sitnik-Pogwizd.

Maja Nowacka Uczennica ZSM nr 1 pod opieką Pani Moniki Korneluk.

Hanna Kossowska, uczennica ZSM nr 2 pod opieką Pani Danuty Porogowicz.

Karol Fietko, uczeń ZSM nr 2 pod opieką również Pani Danuty Pirogowicz.

 

Kategoria wiersz:

1. miejsce należało do Amelii Panasiewicz uczennicy ZSM nr 1 pod opieką Pani Katarzyny Sztuk.

Marcin Lackowski, uczeń ZSM nr 1, wraz z wierszem pt. Pani Jesień zajął drugie miejsce opiekun prowadzący to Pani Małgorzata Serafin.

3. miejsce należało do Alicji Lipskiej uczennicy ZSM nr 1 i autorki wiersza „Jesienne Drzewa”, wraz z opiekunem Panią Joanną Nazar.

Młodzieżowa Rada Miasta wręczyła również podziękowania nauczycielom prowadzącym za trud, który włożyli w przygotowanie i pomoc uczestnikom do konkursu. 

Po wręczeniu nagród autorzy prac znajdujących się na podium mogli przeczytać swoje utwory.

Na koniec zrobili sobie wszyscy wspólne zdjęcia i Rada podziękowała za tak duże zaangażowanie i zainteresowanie konkursem. Pochwaliła wszystkich uczestników tych nagrodzonych, jak i nie.

Wszyscy zasługują na brawa w związku z ich dużym talentem i odwagą oraz ze względu na to, że pokazali siebie i dali 100% z siebie. 

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

A kto wie, może zobaczymy się za rok?

 

MRM