W tym tygodniu w kinie HDK

W tym tygodniu Kino Hrubieszowskiego Domu Kultury zaprasza na filmy: „Robinson Crusoe”, „Królowie Egiptu” (3D) i „Pokój”.

Reklamy


Robinson Crusoe

reżyseria: Ben Stassen, Vincent Kesteloot

Reklamy

gatunek: Animacja, Przygodowy

produkcja: Belgia, Francja

czas trwania: 90 min.

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

19.03. sobota godz. 15.00 

20.03. niedziela godz. 15.00


***


Bogowie Egiptu /3D/

reżyseria: Alex Proyas

scenariusz: Alex Proyas, Matt Sazama, Burk Sharpless

gatunek: Fantasy, Przygodowy

produkcja: USA

czas trwania: 128 min.

Set, bezwzględny bóg ciemności, siłą i podstępem przejmuje egipski tron. Faraon ginie, kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się niewolnikami. Tylko garstka buntowników stawia czoła uzurpatorowi, by ocalić imperium. Na ich czele staje bohaterski śmiertelnik Bek, który z pomocą potężnego i miłosiernego boga Horusa wyrusza w zaświaty i do samych niebios, by tam odnaleźć i pokonać Seta i jego hordy. Tak rozpoczyna się pełna niezwykłych przygód, magii i poświęceń krucjata śmiertelnika i boga w obronie naszego świata.

17.03. czwartek godz. 17.00 

18.03. piątek godz. 17.00 

19.03. sobota godz. 17.00 

20.03. niedziela godz. 17.00


***


Pokój

reżyseria: Lenny Abrahamson

scenariusz: Emma Donoghue

gatunek: Dramat

produkcja: Irlandia, Kanada

czas trwania: 118 min.

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

17.03. czwartek godz. 19.30 

18.03. piątek godz. 19.30 

19.03. sobota godz. 19.30 

20.03. niedziela godz. 19.30


***


Bilety będzie można kupić w kasie kina w czwartek i piątek od godz. 15.00 natomiast w sobotę i niedzielę godzinę przed pierwszym seansem.

Rezerwacje na stronie www.kupbilethdk.pl Przypominamy, że rezerwacje niewykupione 30 min. przed rozpoczęciem seansu są anulowane automatycznie.