Wearables – co to takiego?

Nowoczesne akcesoria mobilne można dosłownie nosić na sobie, stąd właśnie określenie wearables (wear – z ang. nosić). To gama urządzeń, które mogą towarzyszyć użytkownikowi każdego dnia. Wearables to na przykład smartwatche, opaski smartband, Google Glass i wiele innych drobiazgów, które można zsynchronizować z licznymi aplikacjami i funkcjami osobistymi.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Z urządzeń tego typu korzysta coraz więcej osób. Smartwatche są szczególnie popularne wśród osób pracujących w biznesie oraz wśród użytkowników uprawiających sport. Inteligentny zegarek można skonfigurować ze smartfonem i korzystać z niego podczas treningów. Po co to robić? Aktywność fizyczna z nowoczesnymi gadżetami jest nieco bardziej wydajna z prostego powodu – można na bieżąco kontrolować tętno, trasę, spalone kalorie i inne parametry i odpowiednio modyfikować wykonywane ćwiczenia. Na treningach sprawdzają się nie tylko smartwatche, ale również inteligentne opaski.

Urządzenia wearables to nowoczesny sprzęt, po który sięgają nie tylko fanatycy nowinek technicznych. Te gadżety są już niemal tak popularne, jak smartfony czy tablety ponieważ dodatkowo ułatwiają życie i są wielofunkcyjne. Smartwatch to nie tylko sprzęt dla sportowca, ale także urządzenie obsługujące powiadomienia, smsy i wskazujące godzinę. Te funkcje przydają się w wielu sytuacjach, gdy nie można lub nie wypada sięgać po telefon – rzut oka na zegarek jest znacznie bardziej dyskretny i niemal niezauważalny.

Przy wyborze inteligentnego zegarka warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność oraz na jakość wykonania. Ta druga cecha jest szczególnie istotna, gdy urządzenie będzie wykorzystywane głównie do treningów i aktywności na zewnątrz. Warto wybrać smartwatch odporny na czynniki atmosferyczne, który będzie miał wytrzymałą baterię – nieustanna synchronizacja danych, monitorowanie biegu i ćwiczeń fizycznych oraz odbieranie powiadomień sprawiają, że ogniwo jest dość mocno eksploatowane. Im będzie pojemniejsze, tym lepiej dla użytkownika.

Smartwatche to urządzenia, które przydadzą się w wielu sytuacjach, ale wiele osób wybiera także inteligentne opaski zamiast zegarków. Smartbandy również należą do grupy urządzeń wearables, ale mają ograniczoną funkcjonalność. Ich użytkowanie ma wiele plusów podczas aktywności fizycznej, treningów i biegania.

 

fot. materiał sponsora