22 czerwca 2024

Wicepremier Jacek Sasin z wizytą w Hrubieszowie

26 lipca, w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie, odbyło się nadzwyczajne spotkanie poświęcone zagadnieniom rozwojowym powiatu.

Reklamy

 

W spotkaniu z inicjatywy i na zaproszenie Starosty Hrubieszowskiego – Maryli Symczuk, uczestniczyli Wicepremier Rady Ministrów – Jacek Sasin, Dyrektor Gabinetu Politycznego – Ryszard Madziar, Marta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz Dyrektor SP ZOZ w Hrubieszowie – Dariusz Gałecki.

Tematem spotkania były kluczowe inwestycje na terenie miasta i powiatu oraz możliwości ich wsparcia przez programy i środki rządowe.

Reklamy

Starosta Maryla Symczuk, wraz z Dyrektorem SP ZOZ rozmawiali o przebudowie i przekształceniu obecnej Izby Przyjęć w Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) wraz z lądowiskiem dla helikopterów, remoncie oddziału dziecięcego, czy też natychmiastowej potrzebie wymiany aparatu RTG (szacunkowy koszt 1 200 000 zł). Ponadto,  poruszono temat dróg i mostów na terenie powiatu hrubieszowskiego i pilnych potrzeb w tej dziedzinie.

Z kolei burmistrz Marta Majewska przekazała informacje o montażu finansowym krytej pływalni oraz zwróciła się z prośbą o wsparcie finansowe tej inwestycji ze środków rządowych Ministerstwa Obrony Narodowej. Podkreśliła też, ogromną potrzebę budowy mieszkań w Hrubieszowie i możliwości przystąpienia do programu Mieszkanie +.

Reklamy

Rozmowy samorządowców z wicepremierem Jackiem Sasinem zakończyły się wizją lokalną w hrubieszowskim szpitalu i obietnicą wsparcia w realizacji postawionych przez strony spotkania celów. Organizatorzy podziękowali premierowi za spotkanie, cenne uwagi i deklarację wsparcia.

 

(info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)