23 lipca 2024

Wkładka do wózka – 5 powodów, dla których warto ją mieć

Przesiadka z gondoli na spacerówkę nie jest szczególnie kłopotliwa ani dla malca, ani dla rodziców. Tym niemniej wymaga poczynienia kilku przygotowań. Jednym z nich jest zakup wkładki do wózka. Przygotowaliśmy dla Ciebie pięć powodów, dla których warto zaopatrzyć się w to akcesorium.

Reklamy

Po pierwsze – wkładka do wózka dla wygody Twojego dziecka

Z wózkami spacerowymi bywa naprawdę różnie, jeśli chodzi o wygodę siedzenia. Często nawet droższe modele nie są w stanie zagwarantować odpowiedniego komfortu naszemu dziecku. A to kiepski materiał, z którego uszyto tapicerkę, a to nie najlepiej wyprofilowane siedzisko.

Jakościowe wkładki do wózka z miejsca rozwiązują problem niewygody, niezależnie od tego, czy dysponujecie spacerówką za 200, czy 2000 zł.

Reklamy

Wybierając produkt wykonany z wysokiej jakości bawełny, skóra Twojego dziecka jest bezpieczniejsza niż przy bezpośrednim zetknięciu z tapicerką szytą nie wiadomo z czego.

Pamiętaj, wygoda dziecka w wózku to większa szansa, na przyjemny i bezstresowy spacer.

Reklamy

Po drugie – dla łatwiejszego utrzymania czystości wózka

Każdy rodzic wie – wózek to nie tylko środek transportu dla malca. To także bawialnia, łóżko na kółkach, a przede wszystkim mobilna jadalnia.

Butelki z mlekiem, musy w tubkach, soki, kawałki warzyw i owoców… zmywanie tego wszystkiego z tapicerki wózka bywa karkołomną i syzyfową pracą, którą trzeba wykonywać ręcznie.

Co innego wkładka. Szybko ją zamontujesz w wózku, jeszcze szybciej z niego zdemontujesz. A potem już tylko prosta droga do pralki, która wyczyści wkładkę za Ciebie.

Wkładkę, nie wózek. Ten pozostanie czysty. I wolniej będzie tracić na wartości. Jeśli więc myślisz o tym, by w przyszłości go odsprzedać, koniecznie zainwestuj we wkładkę.

Po trzecie – dla urozmaicenia wyglądu wózka

Jeśli znudzi Ci się lub zużyje wkładka, z której korzystasz od jakiegoś czasu, po prostu zamień ją na inną. To z pewnością dużo mniejszy wydatek niż zakup nowego wózka, a efekt – przynajmniej wizualny – jest bardzo zbliżony.

Wzorów, fasonów i kolorów na pewno Ci nie zabraknie. Już pobieżny rzut okiem na ofertę wkładek do wózków da Ci do zrozumienia, że wybór jest niemal nieograniczony.

Wkładka do wózka słoń

Po czwarte – wkładka do wózka dla dodatkowego termicznego zabezpieczenia zimą

Materiał, z którego wykonane jest siedzisko spacerówki, bardzo często jest bardzo cienki, a jego właściwości termoizolacyjne – żadne. Owszem, możesz (i powinnaś) po prostu ubrać swojego szkraba stosownie do aury za oknem, ale czasem to za mało.

Z pomocą przychodzą wkładki do wózków, w których dziecko może poczuć się jak w miękkim i ciepłym łóżeczku.

Po piąte – dla zdrowego snu na kółkach

Spacer w wózku to dla małych dzieci doskonała sposobność, aby odpłynąć w objęcia Morfeusza. Co więcej, lubią przy tym przyjmować różne dziwne pozycje, niekoniecznie zdrowe dla kręgosłupa.

Odpowiednio dobrana do wózka wkładka „utrzyma” malca w prawidłowej pozycji, zapobiegając zsuwaniu się z siedziska. Dodatkowo chłonne materiały, takie jak bawełna, skutecznie odprowadzą pot ze skóry śpiącego dziecka, chroniąc je przed bolesnymi podrażnieniami.

Zapraszamy do sklepu QbanaMama

(tekst i fot. mat. partnera)