22 lipca 2024

Włamywacze w rękach policji

W ręce chełmskich policjantów na gorącym uczynku wpadło czterech włamywaczy samochodowych z gminy Hrubieszów. Mężczyźni w miniony piątek włamali się do 3 samochodów na jednym z hrubieszowskich parkingów.

Reklamy

Wpadli gdy włamywali się do kolejnego pojazdu zaparkowanego na jednym z parkingów w Chełmie. Hrubieszowscy policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

W miniony piątek hrubieszowscy policjanci zostali poinformowani przez jednego z mieszkańców miasta, że na jednym z osiedlowych parkingów ktoś włamał się do jego samochodu. Z osobowego opla zginął warty 200 zł. radioodtwarzacz. Policjanci na parkingu gdzie stał opel zauważyli również audi, które miało wybitą szybę. Jego właściciel również stwierdził kradzież radioodtwarzacza oraz ładowarki samochodowej i okularów przeciwsłonecznych. Łączna wartość oszacował na kwotę 500 złotych.

Jak ustalili policjanci to nie jedyni właściciele pojazdów, którzy tej nocy stali się ofiarami włamywaczy. Okazało się, że z innego audi sprawcy ukradli 4 kołpaki o wartości 500 zł. Policjanci zabezpieczyli ślady oraz rozesłali informację o działaniach włamywaczy do innych komend.

Reklamy

W sobotę około godziny 3.00 chełmscy policjanci poinformowali hrubieszowskiego dyżurnego, że na terenie Chełma zatrzymano na gorącym uczynku czterech włamywaczy samochodowych. Okazali się nimi mieszkańcy gm. Hrubieszów w wieku 18 i 19 lat oraz dwóch 17-latków. Hrubieszowscy funkcjonariusze przeszukali ich miejsca zamieszkania. Odnaleźli tam między innymi radioodtwarzacze samochodowe, anteny CB i kołpaki samochodowe. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowie (E.K.)