19 czerwca 2024

Wojsko dzieciom

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniach od 1 – 31 lipca 2009 r. (we wtorki i czwartki) w Klubie Garnizonowym w Hrubieszowie, działającym przy JW. 4055 odbywały się zajęcia wakacyjne pod hasłem Baw się razem z nami. Wakacje z Klubem Garnizonowym.

Opiekunowie – wychowawcy:
p. Anna JASIŃSKA
p. Edyta BISZCZAT
p. Ewa ORŁOWSKA

Reklamy

Na zajęcia uczęszczały dzieci kadry, pracowników wojska, emerytów wojskowych w wieku od 7 do 12 lat.

Wakacyjny program zajęć obejmował następujące bloki tematyczne:

Reklamy

„Wakacyjny czas – historia Polski w podaniach i legendach” – pogadanki i zajęcia artystyczno – plastyczne – opiekun: p. Edyta BISZCZAT.
Uczestnicy zajęć wakacyjnych zostali zapoznani z podaniami, legendami, opowiadaniami, zabytkami dotyczącymi dawnych, legendarnych, bajecznych dziejów Polski.
Wykonano prace plastyczne: herb Warszawy, stroje legendarne – Ducha Bielucha i Diabła Stadnickiego.
Utrwaleniu wiadomości służyły: krzyżówki, pisanie życzeń dla Warszawy oraz pozdrowień wakacyjnych. Ponadto „nasi najmłodsi Przyjaciele” uczyli się poprawnie wypisać kartkę pocztową i zaplanować pieszą wycieczkę po Stolicy.
Wyobraźnię dziecięcą pobudzały liczne środki dydaktyczne: książki, albumy malarskie i fotograficzne, atlasy, poradniki, przewodniki, ciekawe rekwizyty.

„Wakacje w wielu barwach” – zajęcia artystyczno – plastyczne – opiekunowie: p. Ewa ORŁOWSKA i p. Anna JASIŃSKA.
Dzieci zostały zaznajomione z tajnikami sztuki składania papieru, a efektem ich prac było wykonanie w technice orgiami przestrzennych i płaskich modeli kwiatów.
Wykonano ozdoby: kwiaty z papieru, kwiatki z bibuły, atrybuty wojskowe z masy solnej, kosze z białego gipsu.

Zajęcia rytmiczno – taneczne – opiekun: p. Anna JASIŃSKA.
Założona grupę taneczną „Wojskowe Iskierki”.

Zajęcia wakacyjne w KG zostały uświetnione poprzez:
• lekcję dla dzieci o tematyce „Bezpieczne wakacje” przeprowadzoną przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej w Hrubieszowie,
• wyjazd dzieci na basen do Zamościa (niespodzianka od Dowódcy 2 Pułku Rozpoznawczego – płk dypl. Sławomira DUDCZAKA).

Podziękowaniem ze strony dzieci dla Dowódcy Jednostki Wojskowej, jak i Funkcjonariuszy Policji były „wytwory artystyczne własnych rąk”, które wraz z dziecięcym uśmiechem pozostaną pamiątka wspólnie spędzonego czasu.

Wszyscy uczestnicy zajęć wakacyjnych w Klubie Garnizonowym na zakończenie spotkań wakacyjnych otrzymali dyplomy, nagrody, słodycze oraz 8 NUMER WIEŚCI BIBLIOTECZNYCH.
Natomiast za wzorowe uczestnictwo w zajęciach dzieci otrzymały od Przedstawiciela Sekcji Wychowawczej JW. 4055 – sierż. Andrzeja Leśko – pamiątkowe długopisy i podkładki komputerowe pod myszkę.

Wszystkim uczestnikom zajęć wakacyjnych serdecznie dziękujemy za temperaturę emocjonalną towarzyszącą każdej konkurencji, pomysłowość, estetykę wykonania pracy, sumienność w wykonywaniu powierzonego zadania, umiejętność pracy w grupie, dziecięcą radość, zapał i chęci uczestnictwa w naszych zajęciach.

Życzymy szczęśliwych powrotów do szkoły, dalszych sukcesów i spełnień artystycznych.

Do zobaczenia! Powodzenia!

Jak się w życiu mijają pociągi,
Tak i my szukajmy swych dróg!
Może na maleńkiej stacyjce PRZYSZŁOŚCI
Spotkamy się kiedyś znów…

Podpisali:
Pracownicy Klubu Garnizonowego
w Hrubieszowie

Tekst:
Kierownik Klubu Garnizonowego
Anna JASIŃSKA

zobacz zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009