19 kwietnia 2024

Wśród olimpijskich bogów

HrubieszówHrubieszów

22 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. B. Prusa w Hrubieszowie grupa uczniów z klas IVa i VIc należąca do Szkolnego Klubu Europejskiego „Euroczek” przygotowała spektakli „Wśród olimpijskich bogów”, który oparty był ma motywach mitu o Syzyfie.

Przedstawienie wystawiono w ramach obchodzonego w maju Dnia Unii Europejskiej oraz kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pasją przystąpili do realizacji przedstawienia. Każdy mógł wykazać się swoimi zdolnościami i umiejętnościami. Jedni wcielili się w rolę bogów greckich. Inni przygotowali scenografię i stroje wzorowane na ubiorze starożytnych Greków.

Kolejna grupa odpowiedzialna była za oprawę muzyczną spektaklu. Wszyscy uczestnicy projektu z powierzonych zadań wywiązali się wzorowo. Na szczególna uwagę zasługuje jednak Michał Łopocki, który wcielił się w rolę Syzyfa i Daniel Mołodkiewicz – który zachwycił publiczność swoim pięknym śpiewem.

Pracę nad spektaklem koordynowały opiekunki SKE „Euroczek” panie Joanna Bartnik, Ewa Bohonos i Edyta Miller – Wiatrowska, które cennymi radami, pomysłami i zdolnościami wspierali pani Barbara Mielniczuk i pan Arkadiusz Mielniczek.

info i foto
Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009