Wybierasz się na narty? Sprawdź, co ze sobą zabrać!

Upragniony wyjazd na narty zbliża się wielkimi krokami? Pamiętaj, by dobrze się do niego przygotować! Jeśli wcześniej stworzysz listę potrzebnych rzeczy, na stoku nie zaskoczy Cię żadna sytuacja. Sprawdź, co koniecznie powinno znaleźć się w Twojej walizce.

Reklamy

 

Odzież na zimowy wyjazd

Fani białego szaleństwa muszą w pierwszej kolejności zadbać o to, by na wyjazd przygotować odpowiednią odzież. Wyjeżdżając w góry z myślą o aktywnym spędzaniu czasu, trzeba pamiętać o ubraniach sportowych – bielizna termoaktywna, skarpety, spodnie i kurtka narciarska to podstawa. Niezbędna będzie również ciepła bluza, rękawice, szalik oraz czapka.

Poza ubraniami przeznaczonymi na stok koniecznie spakuj także zwykłą codzienną odzież. Przyda się podczas wieczornego wyjścia na imprezę lub restauracji, zwiedzania okolicy czy odpoczynku w ośrodku. Obowiązkowo zabierz ze sobą także kilka par butów, w tym klapki bądź japonki. Uzupełnieniem podstawowego wyposażenia będą ręczniki, piżama oraz kosmetyki (w tym koniecznie krem do opalania z wysokim filtrem).

Reklamy

Sprzęt sportowy niezbędny w górach

Wyjazd na stok nie będzie udany bez sprzętu sportowego. Narciarz potrzebuje nie tylko nart, ale również pokrowca do ich przechowywania, butów narciarskich, kijków i smarów. Osoby jeżdżące na snowboardzie muszą pamiętać o desce z wiązaniami oraz butach snowboardowych. Nieobowiązkowym wyposażeniem, choć jak najbardziej zalecamy, jest także w obu przypadkach kask chroniący przed groźnymi skutkami wypadku. Spakujmy również gogle i śrubokręt od regulacji wiązań.

Podczas zimowego szaleństwa warto również pamiętać o dodatkowym wyposażeniu, takim jak np. aparat fotograficzny. Jednym z ciekawych akcesoriów jest też mała kamera sportowa do zamontowania na kasku, która pozwoli uwiecznić na filmie sportowe wyczyny i podzielić się nimi z przyjaciółmi. Na stoku może przydać się również smartfon – mając go przy sobie, w razie wypadku szybko wezwiesz pomoc.

O czy jeszcze trzeba pamiętać, jadąc na narty?

Poczucie bezpieczeństwa na wyjeździe to podstawa, dlatego w Twoim bagażu nie powinno zabraknąć apteczki wyposażonej w podstawowe akcesoria, m.in. termometr, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, maść na ból mięśni, stawów oraz stłuczenia, bandaż elastyczny, opatrunki, plastry, a także środki łagodzące dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Podczas wyjazdu w góry i szaleństwa na stoku nietrudno o doznanie kontuzji. Dlatego nie zapomnij także o ubezpieczeniu. W krajach europejskich możliwość korzystania z opieki zdrowotnej zapewni Ci karta EKUZ, którą otrzymasz w NFZ. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze pokryje ona wszystkie koszty związane z udzieloną Ci pomocą medyczną – dobrym rozwiązaniem jest więc wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej.

Odzież, sprzęt sportowy, sprawny telefon komórkowy, podręczna apteczka oraz ubezpieczenie to najważniejsze rzeczy, które trzeba zabrać ze sobą na wyjazd. Dzięki nim w czasie ferii zimowych nie zaskoczy Cię ani zmienna pogoda, ani drobny uraz, a czas spędzony w górskim kurorcie będzie w pełni beztroski.

 


(tekst i fot. mat. sponsora)