29 maja 2024

Wygodne formy płatności za zakupy online

Zakupy internetowe podbiły polskich konsumentów. Całodobowa dostępność asortymentu, wygodne formy płatności oraz różne opcje dostawy sprawiają, że Polacy w Internecie równie chętnie robią zakupy przedświąteczne, jak i regularnie zamawiają produkty spożywcze i chemiczne z dostawą do domu.

Materiał reklamowy

 

Wspominając o zakupach w Internecie warto również pamiętać, że dla sporej grupy klientów głównym czynnikiem przemawiającym na ich korzyść, są niższe ceny. W niektórych przypadkach klienci odwiedzają stacjonarne sklepy i salony, aby zapoznać się z możliwościami wybranego produktu, a następnie zamawiają go online wybierając sklep, oferujący niższą cenę za wybrany towar. Takie działania klientów są charakterystyczne dla sklepów oferujących sprzęt elektroniczny, artykuły do wykończenia wnętrz czy meble.

Jednak przeważająca grupa klientów wybiera tańsze zakupy internetowe także ze względu na dostępne formy płatności. Zakupy internetowe to coraz rzadziej zakupy z opcją płatności przy odbiorze – taka płatność przy niektórych opcjach dostawy nie jest możliwa, dodatkowo także klient ponosi dodatkowe koszty związane z koniecznością obsługiwania płatności gotówkowych. Najczęściej wybierane formy płatności to przelewy online oraz płatność kartą płatniczą, które są wygodne oraz wyjątkowo bezpieczne.

Sklepy oferujące produkty droższe, m.in. sprzęt audio-wideo czy meble, coraz częściej oferują swoim klientom dodatkowy rodzaj płatności – płatności ratalne. Raty PayU, udostępniane w ramach oferowanych przez firmę usług dla klientów sklepów internetowych stanowi bardzo wygodną formę płatności. Klient może zapłacić za swoje zakupy dokonując kilku płatności w niższych kwotach. Klient wnioskuje o kredyt poprzez wybranie odpowiedniej opcji płatności, a po podaniu niezbędnych danych w ciągu kilku minut poznaje decyzję kredytową. Prosta procedura wnioskowania o taką formę kredytu sprawia, że zakupy ratalne dostępne w sklepach online mogą zrewolucjonizować przyszłość e-handlu.

Decydując się na zakupy w Internecie warto jednak pamiętać o kilku faktach związanych z płatnościami za zakupy. Klienci sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz czy salonów meblowych mogą być poproszeni przez sklep o wpłacenie zaliczki, która zazwyczaj nie przekracza 30% wartości zamówienia. Z kolei w przypadku zakupów o wyższej wartości może się okazać, że sklep akceptuje płatności gotówkowe jedynie do określonej wysokości. Ta kwota zwykle wynika z ograniczeń firm odpowiedzialnych za doręczanie przesyłek. Natomiast w przypadku odbioru osobistego w niektórych sklepach internetowych może być dostępna jedynie płatność gotówkowa przy odbiorze zamówienia w salonie stacjonarnym, co może być dla klienta dodatkowym utrudnieniem.

 

fot. mat. sponsora