20 lipca 2024

Wysyłasz paczkę poza granice Unii Europejskiej – dokumentacja celna to nie musi być problemem

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób pracuje poza granicami kraju.

Reklamy

 

Zdarza się więc, że z okazji urodzin czy świąt decydujemy się na wysłanie im paczki. To miły gest, który uzupełnia kontakty przez internet czy telefon. Czy jednak wysyłając paczkę za granicę musimy dopilnować formalności? Jak wygląda sprawa opłat celnych i dokumentacji? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Czy przepisy celne obejmują wszystkie paczki wysyłane za granicę?

Przede wszystkim pamiętaj, że nie zawsze ciąży na tobie obowiązek wypełnienia dokumentacji celnej oraz zapłacenia cła. W przypadku, w którym twoja paczka ma zostać wysłana do jednego z krajów Unii Europejskiej – nie musisz się tym zajmować. Paczki wysyłane na terenie UE są bowiem z tego obowiązku zwolnione. W takim przypadku warto jednak zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia paczki lub innych usług, dzięki których twoja paczka dotrze szybciej i będzie bezpieczna (np. usługę ekspresowej dostawy).

Reklamy

 

Paczki wysyłane poza UE – co warto wiedzieć?

Wysyłasz paczkę poza granicę Unii Europejskiej? W takim przypadku istnieje konieczność zapłaty cła. Warto jednak mieć świadomość, że nie musisz samodzielnie zajmować się wypełnieniem odpowiedniej dokumentacji. Firmy kurierskie, które zajmują się przewozem zagranicznym coraz częściej robią to za klienta. Wystarczy więc, że odwiedzisz stronę taką jak https://www.latajacepaczki.pl/ i wypełnisz formularz nadania paczki a kurier zajmie się resztą i dostarczy ci dokumentację eksportową. Poszukując firmy, która zajmie się tym za ciebie rozglądaj się za taką, która oferuje tego typu usługi bez dodatkowych opłat. Pozwoli ci to nieco zaoszczędzić.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach nie musimy przejmować się dokumentacją celną i jej prawidłowym przygotowaniem. Coraz więcej firm przewozowych, dbając o dobro swoich klientów, oferuje bowiem załatwienie wszystkich formalności, które są z tym związane. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy czas, ale również zyskujemy pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Reklamy

 

(tekst i fot. mat. sponsora)