30 maja 2024

Zajęcia w „Staszicu” w ostatnim tygodniu roku szkolnego

Ostatni tydzień roku szkolnego młodzież Zespołu Szkół nr 2 młodzież spędziła bardzo aktywnie. W poniedziałek 25 czerwca uczniowie, podczas spotkania ze studentami Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie, poznawali techniki radzenia sobie przedegzaminacyjnym i przedmaturalnym stresem oraz sztukę autoprezentacji.

Ostatni tydzień roku szkolnego młodzież Zespołu Szkół nr 2 młodzież spędziła bardzo aktywnie. W poniedziałek 25 czerwca uczniowie, podczas spotkania ze studentami Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie, poznawali techniki radzenia sobie przedegzaminacyjnym i przedmaturalnym stresem oraz sztukę autoprezentacji.

Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem pań: Agnieszki Umer i Marzeny Banach zaprezentowali zebranym w auli szkolnej „Podróż w czasie i przestrzeni”. Prezentacja multimedialna i filmy ukazywały miejsca związane z działalnością patrona liceum i gimnazjum – ks. Stanisława Staszica.

Uczniowie zainteresowani historią wojskowości Rzeczypospolitej szlacheckiej obejrzeli prezentację i wysłuchali interesującego wykładu pana doktora Wiesława Bondyry z Instytutu Historii UMCS w Lublinie.

We wtorek 6 czerwca 2012 r. odbyła się impreza szkolna „Dzień Zdrowia”, której hasło przewodnie brzmiało „Więcej zdrowia, więcej życia”. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć filmy i prezentacje multimedialne związane z tematyką prozdrowotną (np. „Śmietnik w mojej głowie”) oraz wystawę plakatów związanych z prawidłowym żywieniem.

Uczniowie klasy I b liceum, pod kierunkiem pani Marty Krupy, przygotowali stoliki zadaniowe, gdzie chętne osoby mogły obliczyć swój wskaźnik BMI, poznać techniki relaksacyjne, nauczyć się prawidłowo odczytywać etykiety na napojach. Chętni mogli wziąć udział w rozwiązywaniu zabawnych testów. W ramach akcji „Promocja zdrowego stylu życia” Dorota Uleryk, Ada Kaczanowska i Patrycja Chuda z klasy I b liceum przedstawiły prezentację multimedialną. Kinga Panasiewicz z klasy I a liceum przygotowała prezentację na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu, zaś uczennice klasy Ic gimnazjum: Wiktoria Bełz, Paula Jasina i Angelika Porębska przygotowały prezentację na temat transplantologii.

Dopełnienie wtorkowej akcji stanowiło spotkanie naszych uczniów z przedstawicielami Hospicjum Santa Galla w Łabuniach: ks. Michałem Przybyszem i Tomaszem Ryniem, które odbyło się w czwartek. Młodzież została zapoznana z metodami zbierania funduszy na rzecz osób potrzebujących i trudami pracy w hospicjum.

W środę, 27 czerwca zainteresowani uczniowie oglądali film pt.: „Alicja w krainie czarów”, zaś po południu licealiści i gimnazjaliści bawili się na dyskotece, spontanicznie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Muzyką zajęli się Grzegorz Czarnecki i Łukasz Czarnota. Jak zwykle w naszej szkole dyskoteka była udana.

W czwartek, 28 czerwca odbył się koncert zespołów, w skład których wchodzili uczniowie naszej szkoły. Młodzi artyści wykonywali znane utwory we własnych aranżacjach.

Mimo, że wszyscy czują wakacyjną atmosferę, występy, jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem. Koncert był pomysłem Angeliki Szambary i Grzegorza Czarneckiego – aktywnych działaczy Samorządu Uczniowskiego.