26 maja 2024

Dzieci z Dwójki z wizytą w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej

27 czerwca 2012r. uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie, odwiedzili Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie. Mieli okazję zwiedzić pomieszczenia biblioteczne, zapoznać się z księgozbiorem i zasadami korzystania z niego.

„Książka – nierozdzielny towarzysz,
przyjaciel bez interesu,
domownik bez naprzykrzania”.

Ignacy Krasicki

 

27.06.2012r. uczniowie klas II c i III b Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie, pod opieką wychowawczyń Joanny Tomasiak i Katarzyny Beń, odwiedzili Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie. Gospodarzem biblioteki jest pani Maria Swaczyna, która z radością przyjęła nas w swoich progach i zaprosiła na wspaniałą lekcję biblioteczną.

Pani bibliotekarka od lat z zaangażowaniem wprowadza dzieci w świat literatury, uczy szacunku do książki oraz obcowania z nią w sposób twórczy i refleksyjny.

Mieliśmy okazję zwiedzić pomieszczenia biblioteczne, zapoznać się z księgozbiorem i zasadami korzystania z niego. Pani Swaczyna zaprezentowała nam wybrane pozycje książkowe, szczególną uwagę zwracając na poezję dla dzieci. Przeczytała nam kilka wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej z książki pt. „Rady nie od parady, czyli wierszyki z morałem”. Zachęcała uczniów do korzystania z czasopism dziecięcych, z których obecnie dzieci korzystają coraz rzadziej.

Dziękujemy Pani Marii Swaczynie za okazaną serdeczność i wspaniałą lekcję biblioteczną, która z pewnością zaowocuje w przyszłości.

 

Joanna Tomasiak
Katarzyna Beń