20 maja 2024

Zakończenie IV edycji warsztatów „Mądrzy Rodzice”

W dniu 28.03.2015r. zakończyły się warsztaty „Mądrzy Rodzice”, które odbywały się w Zespole Szkół Miesjkich Nr 1 w Hrubieszowie. Rodzice biorący udział w warsztatach, podczas zajęć warsztatowych oraz wykładów, zgłębili swoją wiedzę dotyczącą wychowania młodego człowieka a także wzmocnili się w roli rodzica.


Oprócz spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin, uczestnicy warsztatów mieli okazję wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami, jakie towarzyszą im na co dzień w procesie wychowania dzieci.

Pomimo konieczności poświęcenia wolnego czasu na piątkowo-sobotnie warsztaty, rodzice, którzy wzięli udział w zajęciach nie żałują tego, o czym mogą świadczyć poniższe wypowiedzi uczestników:

„Osobiście jestem bardzo zadowolona, że skorzystałam z tych warsztatów. Myślę, że wyniosłam dużo dobrych rad, uświadomiłam sobie swoje błędy i wiem, jak mogę je naprawić”,

„Uświadomiłam sobie ogrom zagrożeń, jakie czekają na dziecko we współczesnym świecie. Warsztaty pomogły mi zrozumieć zachowanie i uczucia mojego dziecka (…)”,

„Polecam udział w warsztatach każdemu rodzicowi, który chce nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na tematy trudne i aktualne, ale również tym, którzy chcą uzyskać fachową pomoc i ciekawe propozycje rozwiązań problemów”.

 

„Najwięcej nadziei pokładamy w wychowaniu, w którym rodzice stanowią dla dziecka  autorytet, ale nie są autorytarni. W którym uznają swoją władzę i nie unikają wiodącej roli w rodzinie, ale dbają o integralność dzieci”.

Jesper Juul „ Twoja kompetentna rodzina”

 

***

 

Warsztaty „Mądrzy Rodzice”, przebiegające pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka, finansowane przez Gminę Miejską Hrubieszów, koordynowała Marta Kuczyńska – pedagog ZSM Nr 1 w Hrubieszowie, lider warsztatów „Mądrzy Rodzice”.