17 kwietnia 2024

Zapraszamy do udziału w konkursie Jesień Plastyczna Hrubieszów 2021

Jesień Plastyczna 2021 to coroczna konfrontacja prac z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby i tkaniny artystycznej.

Jesienna ekspozycja umożliwia debiut wystawienniczy, ocenę prac przez komisję artystyczną i publiczność, integruje twórców z różnych środowisk. Jest prezentacją różnych form i technik plastycznych. Każda praca ubiega się o miano NAJCIEKAWSZEJ PRACY ROKU.

***

Hrubieszowski Dom Kultury w Hrubieszowie ogłasza konkurs plastyczny NAJCIEKAWSZA PRACA ROKU, w ramach corocznej imprezy Jesień Plastyczna 2021.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy plastycy, absolwenci liceów plastycznych, studenci wyższych uczelni. Należy złożyć lub przesłać do 17 września 2021 r. co najmniej dwie prace na adres Hrubieszowskiego Domu Kultury. Prace muszą być wykonane i oprawione w listwy, ramy, passe-partout oraz opisane: imię i nazwisko, tytuł i wartość pracy. Format, technika i temat pracy dowolny.

W konkursie biorą udział również prace powstałe na 43 Plenerze Malarskim, organizowanym przez Hrubieszowski Dom Kultury w bieżącym roku.

Komisja artystyczna, powołana przez organizatora, dokona rozstrzygnięcia konkursu, przyzna nagrody pieniężne i wyróżnienia rzeczowe. Komisja dokona wyboru prac do wystawy.

Główna nagroda – NAJCIEKAWSZA PRACA 2021 ROKU oraz pozostałe nagrody zostaną wręczone w październiku 2021 r. podczas inauguracji JESIENI PLASTYCZNEJ w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Prace nagrodzone, wyróżnione i pozostałe można odebrać do 30 grudnia 2021 r. Organizator zastrzega sobie reprodukowanie prac w katalogu bez uiszczania honorarium. Organizator zabiega o dodatkowe nagrody i wyróżnienia.

***

Szczegółowych informacji udziela:

Komisarz wystawy – Andrzej Marut, Hrubieszowski Dom Kultury, ul. 3 Maja 7, 22-500 Hrubieszów, tel. 084 696 2615, fax. 084 696 4744.

­

(info: HDK, fot. arch. lubihrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Spotkanie z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Spotkanie z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie