Zapraszamy na mszę rozpoczynająca wyprawę na Gibraltar dla chorej Zuzi

Zapraszamy na mszę świętą rozpoczynającą rowerową wyprawę na Gibraltar hrubieszowskiego księdza Witolda Bednarza, który chce pokonać 5000 km dla chorej Zuzi.

Reklamy

 

Msza odbędzie się w niedzielę 24 czerwca o godzinie. 6.00 w kościele św. Ducha w Hrubieszowie.

 

***

Reklamy

 

Około 4300 km z Polski na Gibraltar na amatorskim rowerze zamierza pokonać ksiądz Witold Bednarz z Hrubieszowa. W ten sposób duchowny postanowił wspomóc leczenie i rehabilitację chorej na dziecięce porażenie mózgowe Zuzi.


Ksiądz Witek na FB:

Sytuacja na kilkanaście godzin przed „godziną zero” wygląda następująco:

1. Mam rower! Ktoś powie – też mi wiadomość! Wyprawa rowerowa to chyba oczywiste, że jest rower? Otóż w moim wypadku żadna oczywistość nie jest oczywistością. Przez kilka ostatnich dni toczyła się batalia o to, czy w ogóle będę miał czym jechać. Niemal w ostatniej chwil wyskoczyła awaria, która serwisant nazwał niemożliwą do zrobienia od ręki. Co prawda od ręki się nie udało ale na kilkanaście godzin „przed” mam rower. To nic, że ów serwisant nie pojechałby nim nawet do Krasnobrodu (a rower był naprawiany w Zamościu – 20 km od Krasnobrodu). Dobrze, że nie widział jakim rowerem jechałem na Nordkapp. To by się zdziwił 😛

2. Złapało mnie przeziębienie, ból gardła, kaszel i bolące stawy (tak to się chyba nazywa). Jest postęp – 3 lata temu podczas wyprawy rozchorowałem się po trzech dniach drogi. Wychodzi na to, że szybciej wyzdrowieję 🙂

3. Staruję jutro o 6.00. Tzn zaczynam Mszą Świętą błagalną. Wiem, że „bez Boga ani do proga” tym bardziej na taką wyprawę. A później jadę. Nareszcie🙂Więcej o akcji:

https://rowerowedobro.pl/

 

źródło i fot. rowerowedobro.pl

 


 

Zobacz też:

Rowerem na Gibraltar. Ksiądz z Hrubieszowa przejedzie 4300 km dla Zuzi