Zatrzymano kolejne osoby przemycające papierosy przez Bug

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w dniu 30 marca br. w miejscowości Gołębie w powiecie hrubieszowskim, zatrzymali trzech obywateli polskich, mieszkańców powiatu chełmskiego, którzy przemycili wcześniej przez rzekę graniczną Bug wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci 180 000 szt. papierosów różnych marek o szacunkowej wartości 90 063 zł.

Reklamy

Funkcjonariusze SG, pełniąc służbę zaobserwowali w rejonie granicy państwa ludzi, którzy jak się okazało dokonywali przemytu wyrobów akcyzowych. Zatrzymani mężczyźni przenosili owinięte w czarną folię pudła wypełnione papierosami. W każdym z takich pakietów znajdowało się pięćdziesiąt kartonów papierosów, które zostały wcześniej przemycone przez rzekę graniczną. O zatrzymaniu poinformowano służby graniczne Ukrainy,  które po swej stronie granicy odnalazły trzydzieści pudeł, przygotowanych do przemytu oraz zatrzymały pięciu obywateli Ukrainy.

W toku dalszych czynności w dniu 2 kwietnia br.  funkcjonariusze SG, podczas przeszukania posesji w miejscowości Brzeźno, pow. chełmski – zatrzymali kolejnych dwóch ob. RP. W ich budynkach mieszkalnych funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 1 397 540 szt. papierosów różnych marek o szacunkowej wartości  699 258 zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Jest to już kolejne w tym roku zatrzymanie grupy osób, dokonujących przemytu na „granicy zielonej”. Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 5 mln zł. Rok poprzedni zamknął się kwotą ponad 30 mln zł – wartości ujawnionych wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

 

Info i foto: NOSG