Zatrzymano sprawców pobicia. To mieszkańcy Hrubieszowa i gminy Horodło

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy w miniony weekend wdarli się na teren posesji 31-latka w gminie Horodło, a następnie pobili go oraz dwóch przebywających u niego znajomych z Krakowa. Napastnicy usłyszeli już zarzuty pobicia oraz naruszenia miru domowego.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie gminy Horodło. Jak ustalili policjanci, pięciu mężczyzn z terenu Hrubieszowa oraz gminy Horodło w wieku od 19 do 28 lat zaatakowało 31-latka i jego dwóch znajomych z Krakowa w wieku 35 i 57 lat.

Jak wynika z ustaleń, 31-latek z Krakowa zakupił dom na terenie tej gminy. Do mężczyzny przyjechało dwóch znajomych, aby pomóc mu  w remoncie posesji. Kiedy ci dwaj udali się do pobliskiego sklepu, doszło do nieporozumienia między nimi, a kilkoma klientami sklepu.

Gdy krakowianie opuścili sklep, zostali zaatakowani i pobici przez dwóch miejscowych. Następnie napastnicy zebrali swoich kompanów i po kilku godzinach wdarli się na teren ogrodzonej posesji 31-latka, wyłamując bramę i drzwi wejściowe, gdzie przebywali Krakowianie. Kiedy 31-letni gospodarz wyszedł na zewnątrz, został zaatakowany. Napastnicy bili i kopali poszkodowanego po całym ciele.

Pięciu mężczyzn z terenu Hrubieszowa oraz gminy Horodło w wieku od 19 do 28 lat usłyszało już zarzuty pobicia. Wkrótce za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK.)