Zebranie Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Tradycyjnie w pierwszy wtorek każdego miesiąca w hrubieszowskim Muzeum odbyło się zebranie Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie, podczas którego podsumowano ostatnią działalność i omówiono dalszą. Były również szczególnie miłe momenty.

Po otwarciu zebrania i przywitaniu przybyłych nastąpił miły moment wręczenia od w/w Środowiska i Klubu Garnizonowego w Hrubieszowie przez przedstawicieli Zarządu p. Tadeusza Bartnika – sekretarza i Zbigniewa Kasprowicza Dyplomu – Podziękowania dla Jednostki Strzeleckiej 2020 w Hrubieszowie za współpracę podczas konferencji „Wydrzeć prawdę – w Wołyniu miłości zbawienie”. Dyplom odebrał zastępca dowódcy do spraw logistyki tej Jednostki Łukasz Słupny. Następny miły moment to wręczenie Legitymacji Środowiska 27 WDP AK dla nowej członkini i jest to czwarta przyjęta osoba w ostatnim czasie, ale jest powiedzenie od przybytku głowa nie boli i liczymy na dalszych chętnych, ponieważ zawsze mogą coś wnieść nowego.

Reklamy

Pani Czerska złożyła relację z wizyty z niżej podpisanym u prezesa Środowiska p. Józefa Domańskiego, którego serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy na następne zebranie.

Z kolei p. Tadeusz Opała zdał relację z wyjazdu pod kierownictwem ks. prałata Andrzeja Puzona sporej grupy osób do Włodzimierza Wołyńskiego i okolic m. in. na odpust i postawienie oraz poświęcenie drewnianego Krzyża w Oktawianie, w którym lub w okolicach w czasie II Wojny Światowej zginęło wiele osób polskiego pochodzenia. Niestety ulewa zmieniła część ceremoniału uroczystości, więc podczas Mszy św. w kościele św. Anny we Włodzimierzu Wołyńskim celebrowaną przez bp Trofimiuka z Łucka procesja odbyła się w kościele. Całość nagrywała ekipa TVP Lublin, co było emitowane na ich paśmie.

Pan Zb. Kasprowicz przedstawił przebieg Święta 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie oraz 580 – lecia Powiatu Hrubieszowskiego, w których uczestniczył na zaproszenie jako przedstawiciel Środowiska.

Niżej podpisany przedstawił propozycję zawodów sportowych o Puchar Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie, która została przez obecnych zaakceptowana więc należy przystąpić do dalszej działalności.

Obecni zostali zapoznani również z wywiadem opublikowanym w czasopiśmie „Niedziela” p. Ewą Siemaszko – autorką publikacji o mordach ukraińskich nacjonalistów na Polakach na Wołyniu i Małopolski Wschodniej. W dalszej części zebrania przedstawiono dalsze sprawy bieżące.

Zebranie zakończyło się na słodko ponieważ nowo przyjęta członkini do Środowiska przygotowała ciasteczka i w tak upalnym dniu napoje. Za co należy się słowo – dzięki!

***

Następne zebranie

Członków Środowiska 27 WDP AK w Hrubieszowie odbędzie się w pierwszy wtorek września czyli 1 – wszego od godz. 9.00 w Muzeum im St. Staszica w Hrubieszowie.

Opracował – mak

zobacz zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009