17 czerwca 2024

Zegarek Garmin Venu – elegancki smartwatch z GPS

Smartwatch Garmin Venu to świadectwo tego, że da się jednak połączyć zaawansowane, sportowe funkcje ze sportowym smartwatchem. Już po wyjęciu z pudełka, zegarek robi dobre wrażenie. Duży i bardzo ostry dotykowy wyświetlacz AMOLED o imponującej rozdzielczości 390×390 pikseli chroniony przez szkło Gorilla Glass, a także komplet czujników na spodzie urządzenia do dopiero początek. Do tego dochodzi możliwość samodzielnej wymiany paska Co jeszcze oferuje odbiorcom Garmin Venu?

Reklamy

Ukłon w stronę sportowców

Choć sam zegarek wygląda niepozornie i nie jest tak znany, jak modele z serii Fenix czy Forerunner, nadal oferuje pole do popisu dla sportowców. Producent zmieścił w nim moduł GPS (ze wsparciem dla Glonass oraz Galileo). W zegarku można także aktywować szereg czujników – akcelerometr, termometr, pulsoksymetr, wysokościomierz barometryczny oraz oczywiście pomiar tętna z nadgarstka. Urządzenie jest wodoodporne do 5 atmosfer, więc bezproblemowo zniesie kontakt z wodą.

Reklamy

Jak gdyby tego było mało, Garmin Venu to także możliwość słuchania muzyki z pamięci zegarka oraz płatności bezstykowej GarminPay. Został również wyposażony w zestaw do łączności bezprzewodowej – Wifi, NFC, ANT+ i Bluetooth.

Zegarek potrafi automatycznie rozpoznać aktywność i rozpocząć rejestrację treningu. Wybór aktywności możliwy jest także ręcznie. Urządzenie współpracuje z platformą Strava.

Reklamy

Korzystanie z zegarka na co dzień

Użytkownik może dopasować zegarek do swoich potrzeb wybierając jedną z dostępnych tarcz. Urządzenie błyskawicznie przechwytuje także powiadomienia z telefonu komórkowego. Garmin Venu obsługuje aplikacje GarminIQ do pobierania i instalacji dodatkowych tarcz i aplikacji.

Garmin Venu na bieżąco monitoruje tętno, natlenienie organizmu, jakość i długość snu, ale także ilość pokonanych kroków oraz przebyty dystans. Moduł GPS jest dokładny i nie pozostawia wątpliwości co do przebytej trasy, którą można podejrzeć w aplikacji. Czas pracy, jak na tak zaawansowane urządzenie jest dobry – 3-4 dni przy włączonych opcjach monitoringu na co dzień, a z ograniczeniem funkcji – nawet do 5 dni.

Sam zegarek świetnie prezentuje się na ręku – czerń jest głęboka, kolory żywe, a kontrast wyraźny. Nie ma także problemów z odczytywaniem treści wyświetlacza nawet w mocnych promieniach słońca. Elegancki design sprawia, że Garmin Venu to dobry wybór zarówno do garnituru, jak i na siłownię lub spotkanie ze znajomymi w pubie. Obsługa zegarka jest intuicyjna i odpowiadają za nią ekran dotykowy oraz dwa przyciski.

Funkcja Always On

Smartwatch z GPS Garmin Venu może pochwalić się także funkcją Always On, która budzi duże emocje wśród użytkowników. Do wyboru pozostaje jeden z czterech stopni – ciągle włączone oraz długi, średni i krótki. W zależności od wybranej opcji, urządzenie wygasi ekran samoczynnie lub będzie wyświetlało jedynie aktualną godzinę. Funkcja ta nie działa w trybie rejestrowania aktywności sportowej. Każda z dyscyplin może być pod tym względem konfigurowana odrębnie.

Dla kogo jest Garmin Venu?

Firma Garmin zdołała po raz kolejny udowodnić, że możliwe jest połączenie zegarka dla sportowców z eleganckim smartwatchem, który dobrze prezentuje się na co dzień. Obok zaawansowanych funkcji sportowych, możliwości zapisu i analizy danych dotyczących treningu użytkownicy otrzymują atrakcyjny wygląd, piękny, kolorowy wyświetlacz oraz długi czas działania baterii. To świetny wybór dla osób, które chcą pozostać aktywne nie rezygnując z tego, co najprzyjemniejsze w przebywaniu z innymi ludźmi.

(tekst i fot. mat. partnera)