23 lipca 2024

Zespół Pieśni i Tańca pozdrawia z Meksyku

26 sierpnia 2012 r. wyruszyliśmy z Hrubieszowa w podroż do Meksyku. Pierwszy tydzień naszego pobytu spędziliśmy w Orizabie u zaprzyjaźnionego zespołu Campaña Folklorica Orizaba.

Reklamy

Razem z nimi odwiedziliśmy Tlacotalpan, gdzie zatańczyliśmy dla tamtejszej wspanialej publiczności. Mieszkańcy Orizaby również przyjęli nas bardzo gorąca, żywo reagując na każdy nasz taniec. Po całym tygodniu spędzonym w tak cudownym towarzystwie i zatańczonych 5 koncertach musieliśmy ruszyć dalej.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była stolica Meksyku. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe, które wywarło na nas ogromne wrażenie. Następnie byliśmy w Teotihuacan, gdzie pomimo ogromnej ilości schodów udało nam sie wspiąć na szczyt Piramid Słońca i Księżyca.

Reklamy

Po te męczącej wędrówce autobus zawiózł nas do miejsca naszego obecnego pobytu- Buenavista w stanie Guerrero. Nazwa miejscowości (buenavista znaczy piękne widoki) rzeczywiście jest adekwatna do tego, co na co dzień widzimy za oknem. Przez tydzień pobytu w Guerrero zdążyliśmy odwiedzić Hacjende Vista Hermosa, srebrne miasto Taxco oraz Iguala, gdzie zatańczyliśmy koncert z tamtejszym zespołem. Wszyscy z niecierpliwością oczekują czwartku, kiedy to odwiedzimy Acapulco.

Jednak największe wydarzenie dla nas i naszych przyjaciół z Meksyku to 15 września, kiedy to bardzo hucznie obchodzony jest Dzień Niepodległości. Cały dzień będą odbywały sie ty fiesty, parady i koncerty.

Reklamy

Niestety nasza meksykańska przygoda potrwa jeszcze tylko tydzień ale już dziś możemy powiedzieć, że jest to niezapomniany wyjazd.

Tancerki Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej
Magda Szkalej i Aleksandra Szelag