Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej na tournee w Meksyku

Dwudziestopięcioosobowa grupa tancerzy pod kierownictwem Pani Choreograf Grażyny Temporowicz wyruszyła na wyprawę do Meksyku. Uczestnicy tournee, dzięki gościnności zaprzyjaźnionego zespołu z Meksyku, spędzą tydzień w domach tancerzy. Dzięki temu będą mogli bliżej poznać kulturę i obyczaje tego kraju.

Reklamy

Dnia 26 sierpnia 2012r. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej zaczął swoją podróż. Na początek poranny lot z Warszawy do Paryża, następnie po kilkugodzinnej przerwie kolejne spotkanie w samolocie – lot z Paryża do Mexico City. Przylot na miejsce planowany jest na godzinę 18:15.

Jak wiadomo, głównym celem zespołu jest rozpowszechnianie kultury polskiej poza granicami kraju, dlatego już 27 sierpnia zaczyna się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „ Encuentro Internacional De Danza y Musica Folklorica de las Altas Montanas” w mieście Orizaba w stanie Veracruz, podczas którego postarają się wypaść jak najlepiej.

Uczestnicy tournee, dzięki gościnności zaprzyjaźnionego zespołu z Meksyku, spędzą tydzień w domach tancerzy. Dzięki temu będą mogli bliżej poznać kulturę i obyczaje tego kraju.

Oczywiście pobyt w Meksyku nie może obejść się bez zwiedzania tutejszych zabytków. Dla naszych podróżników będzie to Teotihuacan, Guadalupe, miasto Meksyk a w nim m.in. Muzeum Fridy, Plac Zacalo.

Kolejny festiwal, w którym zespół weźmie udział to „Festival Internacional de Folklor en Buenavista” w mieście Buenavista w stanie Guerrero. Będzie to festiwal kończący całą wyprawę i 18.09 powitamy zespół ponownie w Polsce.

Z pewnością wyjazd ten dostarczy uczestnikom niemałych wrażeń. Można powiedzieć, że jest to niesamowita przygoda, którą na pewno zapamiętają do końca życia.

Wyjazd na tournee do Meksyku odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, który dofinansował uczestnikom zakup biletów w kwocie 27 000 zł.