Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie – pozytywny wybór!

Prognozy europejskiego rynku pracy do roku 2020 wskazują na możliwe do przewidzenia stałe zapotrzebowanie na pracowników dobrze przygotowanych zawodowo, a nawet na jego okresowy wzrost – czytamy na stronie www.szkolazawodowa.men.gov.p.

Reklamy

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie (ul. Zamojska 18A) – lider w naszym regionie, jeśli chodzi o kształcenie zawodowe, ogłasza nabór na rok szkolny 2013/2014 w następujących typach szkół ponadgimnazjalnych:

 

Technikum

Zawód:

 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Zawód:

 

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę ?

Różnorodność:
Do wyboru masz 2 typy szkół – Technikum lub Zasadniczą Szkołę Zawodową, w tym – ponad 12 różnych zawodów. 


Wykształcenie i zawód – technikum

Wybierając nasze Technikum otrzymujesz 2w1, zdobywasz konkretny zawód, możesz także przystąpić do egzaminu maturalnego, który pozwoli Ci kontynuować naukę na studiach.

 

Zawód – zasadnicza szkoła zawodowa:

Zdając egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe masz szansę na pracę w wybranym zawodzie na krajowym i europejskich rynkach pracy (np.: kucharz, kelner, informatyk, mechanik, sprzedawca). Pamiętaj, że możesz również kształcić się dalej.

Nauczyciele naszej szkoły (w której możesz przystąpić do egzaminu maturalnego, a także zdobyć kwalifikacje zawodowe), aby uatrakcyjnić proces edukacyjny sami organizują, a także biorą udział w różnorodnych kursach, wycieczkach dydaktycznych i konkursach

Warto również wspomnieć o dobrze przygotowanych pracowniach informatycznych, gastronomicznych i technicznych wyposażonych w profesjonalne stanowiska pracy, które zapewniają optymalny rozwój ucznia.

Szkoła dba o rozwój fizyczny uczniów. Obywają się tu m.in. Mistrzostwa Szkoły w siatkówce, koszykówce, zawody lekkoatletyczne, Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców.

Aktywnie działają tutaj agendy szkolne, które skupiają uczniów naszej szkoły. Wśród nich Szkolne Kolo Wolontariatu, Szkolne Kolo PCK, Szkolne Kolo Caritas, Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Przedsiębiorczości, Radio School i Redakcja www.zs1hrubieszow.pl.

Tu właśnie młodzież rozwija swoje zainteresowania sportowe, woluntarystyczne, religijne, literackie, dziennikarskie i muzyczne.

Do najważniejszych akcji, które organizuje lub w których uczestniczy nasza szkoła należą:

Wokół Wielkanocnej Nadziei, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Światowy Dzień  Zapobiegania AIDS, Wyprawka dla Żaka, Walka z głodem, Czerwonokrzyska Gwiazdka, Pomóż dzieciom przetrwać zimę, Szkolny Dzień Życzliwości, Tydzień Przedsiębiorczości.

Dla naszej młodzieży przygotowujemy różnorodne, cykliczne konkursy m.in.:

Szkolny Turniej Motoryzacyjny, turniej Złota Kielnia, konkurs kulinarny Kelner Znakomity, Szkolny Konkurs Czytelniczy i Konkurs Dziennikarski.

 

Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym. Organizujemy też spotkania z ciekawymi ludźmi, specjalistami z rożnych dziedzin.

Edukacja. Rozwój. Wychowanie. Wykształcenie średnie. Zawód. Matura.

To wszystko w naszej szkole! Zapraszamy!

 

 

Telefon/fax: (84)696-33-38

E-mail: zs1_hrubieszow@poczta.onet.pl

Adres: Zespół Szkół nr 1

ul. Zamojska 18A

22-500 Hrubieszów

 

opr.: Daniel Buchowiecki / Zespół ds. Promocji Szkoły