ZS nr 1 i HDK: Pisać każdy może…

Zbigniew Dmitroca, uznany autor bajek, satyr i dramatów oraz tłumacz m.in. Achmatowej, Błoka, Brodskiego, Chodasiewicza, Cwietajewej prowadził Warsztaty Literackie „Pisać każdy może”, które realizowane były w ramach projektu Wyraź siebie poprzez sztukę.

Reklamy

 

Autorami projektu są hrubieszowscy nauczyciele – Ewa Kozaczuk i Daniel Buchowiecki.

Nasz gość opowiedział o swoim życiu, pracy zawodowej i twórczości. Pochodzi z Niewirkowa, ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, a następnie studiował polonistykę na uniwersytetach w Lublinie i Poznaniu. Jest autorem wielu tomików wierszy, współpracuje z wieloma literackimi pismami. To także autor piosenek, które wykonuje m.in. Halina Frąckowiak. To również pomysłodawca i aktor Jednoosobowej Trupy Walizkowej „Teatrzyk jak się patrzy”.

W warsztatach, które odbyły się 30 października br. uczestniczyło ponad 40 osób. Byli to uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, Szkoły Podstawowej  w Turkowicach, Zespołu Szkół w Mirczu,  Zespołu Szkół nr 1 oraz Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, nauczyciele – bibliotekarze oraz lokalni twórcy. Wszyscy mogli sprawdzić swoje możliwości tworząc np. limeryki, które oceniał prowadzący.

Dziękujemy naszemu gościowi za podzielenie się swoją wiedzą, a czytelników zapraszamy do wyrażania siebie poprzez formy literackie.

Spotkanie zrealizowano w Hrubieszowskim Domu Kultury przy współpracy Andrzeja Maruta. Dofinansowane zostało ze środków Narodowego Centrum Kultury ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.Tekst i foto: db