ZS nr 1: Jestem widoczny – jestem bezpieczny

Jak bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo? Jakie błędy najczęściej popełniają młodzi kierowcy? W jakich okolicznościach mogą stracić prawo jazdy?

Reklamy

 

Na te i wiele innych pytań odpowiadał funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hrubieszowie – starszy aspirant Tomasz Dąbrowski. Policjant zapoznawał uczniów I i II klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej z przepisami ruchu drogowego oraz zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze.

Szczegółowo omówił ruch pieszych, zwrócił uwagę na przechodzenie w miejscach nieoznakowanych. „Jestem widoczny – jestem bezpieczny” – to hasło kampanii ma zachęcić do zakładania kamizelek odblaskowych, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również w miejscach nieoświetlonych na terenie zabudowanym.

Zaproszony gość odpowiadał też na pytania młodzieży dotyczące m.in.: nowelizacji przepisów ruchu drogowego, wysokości mandatów i punktów karnych.

Mamy nadzieję, że takie spotkania skłonią młodych oraz przyszłych kierowców do rozwagi i ostrożności na drodze. Spotkanie odbyło się 5 grudnia 2017 roku.

 

Józef Dyniec

fot. ZS nr 1