ZS nr 1: Nasz przedsiębiorczy absolwent

Absolwent hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1 – Robert Maciejczyk, odwiedził uczniów, aby powspominać szkolne czasy, opowiedzieć o swojej pracy, zachęcić młodzież do rozwijania własnych zainteresowań oraz założenia własnej firmy.

Reklamy

 

Absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie – Robert Maciejczyk właściciel firmy produkującej drewniane schody i podłogi odwiedził uczniów klasy II tc (technik informatyk/ technik żywienia i usług gastronomicznych), aby powspominać szkolne czasy, opowiedzieć o swojej pracy, zachęcić młodzież do rozwijania własnych zainteresowań oraz założenia własnej firmy.

Hrubieszowski przedsiębiorca, który z powodzeniem prowadzi prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo zajmujące się między innymi wykonywaniem efektownych schodów, wspomina, że pierwsze szlify zawodowe zawdzięcza tej szkole (kształcił się w zawodzie technik mechanik). 

Swoją pierwszą firmę założył w Niemczech, ale zapragnął wrócić do Polski, aby tu rozwijać swoją pasję, która stała się sposobem na życie.

Nasz gość przedstawił projekty, które poprzedzają produkcję konkretnych schodów, zaprezentował także drewniane zabawki. Te szczególnie spodobały się młodzieży.

„Musi Pan lubić swoją pracę” – stwierdził jeden z uczniów uczestniczący w dzisiejszym spotkaniu.

Bardzo chętnie promujemy absolwentów naszej szkoły, którzy osiągnęli sukces. Życzymy wszystkiego najlepszego!

 

Daniel Buchowiecki

fot. ZS nr 1