ZS nr 1: Wycieczka do Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Jak dowiedzieć się, że ktoś mówi nieprawdę? Do czego służyć może kamera termowizyjna? Jak działa skaner 3D do przedmiotów? Jak tworzy się projekt skrzyżowania?

Reklamy


Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie klas: IVta ( technik mechanik), IVtd (technik informatyk) i IVte (technik pojazdów samochodowych) z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, którzy 11 marca br. odwiedzili Wyższą Szkołę Edukacji i Innowacji w Lublinie. 

Wojciech Hofman – student psychologii, przygotował prezentację poświęconą kłamstwu i metodom jego wykrywania. Jeden z uczniów wziął udział w doświadczeniu wykorzystującym wariograf. Urządzenie badało m.in. akcję serca, temperaturę ciała i ruchy nóg. Na podstawie rejestrowanych wartości można wskazać, która z odpowiedzi udzielonych przez badanego była fałszywa.

Zaprezentowano nam też działanie kamery termowizyjnej. Co ważne, badane obiekty skanowane są w czasie rzeczywistym, a wynik badania znany jest natychmiast.

Wraz z Prodziekanem Wydziału Transportu i Informatyki WSEI – Józefem Stokłosą uczniowie wykonali projekt i symulację skrzyżowania na którym zaplanowali natężenie ruchu i rodzaj dopuszczonych do ruchu pojazdów.

Opiekunami młodzieży podczas wycieczki byli nauczyciele: Iwona Korońska, Daniel Buchowiecki, Krzysztof Mazur i Marek Bajurko.

Serdecznie dziękujemy Panu Antoniemu Piłatowi, który czuwał nad organizacją naszej edukacyjnej i prozawodowej wycieczki, która udowodniła, że warto studiować ciekawe kierunki.

 


www.zs1hrubieszow.pl /db